Yüksel Günay; “Hulusi Belgü aday olamaz”

Yüksel Günay; “Hulusi Belgü aday olamaz”

2 kasım kongresi öncesi F.Bahçe’de şok gelişme… Sarı-Lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, pazar günü sicil kurulu kapalı olduğu için, başkanlığa adaylığını açıklayan Hulusi Belgü’nün genel kurulda seçime giremeyeceğini anlattı.

F.Bahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, tüzük gereği Hulusi Belgü’nün 2 Kasım’da seçime giremeyeceğini anlattı. Günay, Habertürk’e yaptığı açıklamada sicil kurulunu adres gösterdi: “Olağanüstü kongrenin gündeminde af yok. Af tüzük tadilatıyla ilgilidir. Tüzüğümüzde af kelimesini bulamazsınız. İlk başta tüzük tadilatı yapıp af maddesini koyacağız. Ondan sonra genel kurula diyeceğiz ki ‘Suçları ne olursa olsun affedilmiştir.’ Bu saatten sonra olmaz. Olağanüstü genel kurulda seçim var. Belgü, cezasının görüşülmesi için Disiplin Kurulu’na iadesini istiyor. Genel kurul der ki ‘Bu yeniden disiplin kurulunda görüşülsün. Eksik evrak vardır. Yanlış tahkikat yapılmıştır.’ Bunu tekrar disiplin kuruluna havale eder. Disiplin Kurulu ne karar verir bilemem.

SARAN İÇİN AF ÇIKARILMALI

Genel kurul iade edecek Sicil’e. Sicil kapalı pazar günü. Sicil’in onay vermesi lazım ‘Aday olabilir’ diye. Hulusi’ye falan karşı değilim. Sicil kurulu diyecek ki ‘Yeniden aday olabilir.’ Benim kanaatime göre seçime giremez. Keşke girebilse. Sadettin Saran tamamen affa tabi.”

YILDIRIM ÇEKİNİYOR

Belgü: “Yıldırım seçimlerden çekiniyor. Bu nedenle de aday çıkmasın diye önlem alıyor. Buna da hukuk karar verecek.”

Başkan adayı Hulusi Belgü, Aziz Yıldırım’ın genel kurulda karşısına aday çıkmaması için çalıştığını savundu: “Aziz Yıldırım seçimlerden çok çekiniyor. Aday çıkmasın diye önlem alıyor. Mehmet Ali Aydınlar’ın aday olmasının da imkansız olduğu söylendi. Bundan sonrasına hukuk karar verecek. Pazar günü sicilin açılıp açılmayacağına da kamuoyu karar verecek. Genel kurula adil olarak girmek lazım. Kartlar adil olarak dağıtılırsa içeriye hakikaten seçmen olanlar girerse ben bu kararın benim lehimde çıkacağını düşünüyorum. Gelmeyenlerin kartlarının başkalarına verilmemesini çok yakından takip edeceğiz.”

 

 

Kaynak:Akşam


Kategoriler
Popüler Konular