Yobo’dan iyi haber

Yobo’dan iyi haber

yobooo 260x146 Yobodan iyi haber Sakatlıklarla boğuşan Fenerbahçe’ye Yobo’dan iyi haber geldi. Meireles, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül gibi as futbolcularının yer almayacağı kesinleşen Bursaspor deplasmanı öncesi, Nijeryalı Yobo’nun durumunun beklenenden hızlı bir şekilde düzeldiği ve cumartesi günkü karşılaşmada takımındaki yerini alabileceği açıklandı.

Dizindeki ağrılar her geçen gün azalan Yobo’nun kuvvet antrenmanlarına da başladığı bir kaç gün içerisinde takımla çalışmalara da başlayabileceği belirtildi.

Nijeryalı futbolcunun son durumuna maç günü bir kez daha bakılacağı öğrenilirken, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın milli maç sonrası Bekir İrtegün ile bir görüşme yapacağı ve her ihtimale karşılık hazır olması talimatını vereceği ifade edildi.

Kocaman’ın sakatlıkları nedeniyle milli takım kadrolarından çıkarılan Mehmet Topal ve Meireles’in durumları ile ilgili sağlık heyetinden detaylı rapor istediği bildirilirken, iki oyuncunun da tam olarak düzelmeden takıma dönmelerini istemediği öğrenildi.

Aykut Kocaman’ın aldığı rapor doğrultusunda Meireles’in tedavi süresini üç hafta olarak öngördüğü, yeniden fizik kondisyon açığını kapatmasını da hesaba katarak 1 aylık bir zaman dilimini gözden çıkardığı gelen haberlar arasında.

Mehmet Topal ile ilgili ise biraz daha pozitif bir tablonun ortada olduğu, milli futbolcunun Limasol maçına yetişme ihtimalinin bulunduğu bildirildi.

Öte yandan cumartesi günü oynanacak Bursaspor maçının ev sahibi ekibin cezası nedeniyle sadece kadın ve çocuk taraftarlar tarafından izlenebileceğinin açıklanmasının ardından, sarı lacivertli kadın taraftarların da harekete geçtiği öğrenildi.

Daha önce defalarca kez Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu dolduran kadın taraftarlar, Bursa’ya deplasmana gitme kararı aldıkları ve otobüslerle cumartesi günü yola çıkacakları belirlendi.

 

Kaynak:Ligtv


Kategoriler
Popüler Konular