Yeniler göz doldurdu

Yeniler göz doldurdu

fft1mm1822731 270x151 Yeniler göz doldurdu Sarı-Lacivertli ekibin yeni transferleri Dirk Kuyt, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım ve kısa bir süre sahada kalan genç Salih performanslarıyla alkış aldı.

Fenerbahçe dün oynadığı maçta MTK Budapeşte ile berabere kalmasına rağmen yeni transferler sınıfı geçti. Teknik Direktör Aykut Kocaman, Hollandalı yıldız Kuyt, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal ve oyunun ikinci yarısında kısa bir süre forma giymesine rağmen genç Salih’e geçer not verdi.

Kuyt: Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı mücadele tarafından baktığımızda olumlu gözüktü. Sağ çizgide oynar gibi gözükmesine rağmen taktik icabı sürekli içe doğru hareketlenen Kuyt zaman zaman kenar ortalarında başarısız kaldı. Ancak takım savunmasına verdiği destekle ve ilerleyen günlerde takım arkadaşlarını tanıdıkça daha iyi olacağı mesajını verdi.

Hasan Ali Kaldırım: Savunmacı tarafıyla baktığımızda beklenen tepkiyi veren Hasan Ali Kaldırım aynı başarıyı ofansif oyunda gösteremedi. Bunda Stoch ile koordine olamamasının payı fazlaydı. Hasan Ali, Stoch ile uyum örtüşmesini yakaladığı anda Fenerbahçe’nin sol kanadına hareket getirecektir.

Mehmet Topal: İspanya’da geçirdiği iki yıllık deneyimde kendisini oldukça geliştiren Mehmet Topal, MTK karşısında Fenerbahçe’nin iyileri arasındaydı. Savunmanın önünde rakip atakları karşılayan milli futbolcu defansın sağ ve sol tarafına da kademelerle destek verdi. Fırsat buldukça ileri çıkan Mehmet Topal’ın pas yüzdesi de oldukça fazlaydı.

Salih: Fenerbahçe’nin geleceğe yönelik yaptığı transferi dün MTK Budapeşte karşısında 26 dakika oynamasına rağmen yeni transferlerin en iyisi gibi gözüktü. Genç yıldız adayı sahadaki soğukkanlı ve sakin duruşuyla sanki uzun yıllardır Fenerbahçe’de oynuyormuş havasındaydı. Buluştuğu her topu iyi kullandı. Takım arkadaşlarına iyi paslar atarak gelecekte Fenerbahçe’de olumlu işler yapacağını kanıtladı.

 

Kaynak:Fanatik


Kategoriler
Popüler Konular