Yanal’ın kozmik odası

Yanal’ın kozmik odası

Fenerbahçe’nin kamp yaptığı otelin bir odası teknolojik üs haline getirildi. Yanal ve yardımcılarının istatistiki bilgilerinin yer aldığı tüm bilgisayarlar bu odaya kuruldu

Fenerbahçe’nin kamp yaptığı Sentido Sun Zeynep Hotel’in bir bölümü adeta Samandıra Can Bartu Tesisleri haline getirildi. Sarı-lacivertli takım için tüm konfor sağlanırken tesislerdeki aletler, TIR’la Antalya’ya taşındı.Samandıra’nın aşçısı otele getirildi. Teknik Direktör Ersun Yanal için de otelin bir bölümüne adeta üs kuruldu.

Yanal ve ekibinin teknik, taktik, performans ve sağlıkla ilgili yapacağı değerlendirmeler için otelin bir bölümü özel olarak ayrıldı. Buraya Yanal ile ekibinin tüm bilgisayarları kuruldu. 3 bilgisayar ve 5 ayrı ekrandan oluşan bu sistemle, antrenmanların verileri bir alanda toplanıyor. Yanal ve yardımcıları, akşam saatlerinde bu odada toplanıp günün değerlendirmesini yapıyor. İçerinin görülmemesi için odanın perdeleri hiç açılmıyor. Kampın ikinci bölümüyle birlikte, raporların sonucunda ortaya çıkan veriler ve bilgiler futbolculara aktarılmaya başlanacak. Takımın eksik ve zayıf olan yönleri, bu hazırlık döneminde yapılan incelemelerle giderilmeye çalışılacak.

 

Kaynak:Sabah


Kategoriler
Popüler Konular