Yanal’ın 10 farkı

Yanal’ın 10 farkı

Fenerbahçe teknik patronunun 10 farkı…

1- BİLİME İNANIYOR: Saha içinde takımından beklentilerini bilimsel analizlerle destekleyerek bu oyunu keyifli bir hale getirmek için çalışıyor.

2- KONDİSYONER KRİTERİ: Onun için kondisyonerler ayrı bir yer tutuyor. Teknik özellikler, takım savunması, kondisyon değerleri olmazsa, olmazları.

3- POZİTİFLİK: Karakterli oyuncuların takım yönetiminde yer almasını, sosyal ve psikolojik açıdan pozitif olarak değerlendiriyor.

4- SPOR POLİTİKASI: Spor, sanat ve kültürün birleştirildiği bir eğitim sürecinin varlığını istiyor. Önemli tespitlerde bulunuyor.

5- HEDEFİ: Önceliği iyi futbol. Sonuçtan çok bunu görmekten yana. İşinin sadece saha içinde olduğunun farkında. Çalışmalarını buna göre yapıyor.

6- ANALİTİK DÜŞÜNÜYOR: Son dakika gollerinin “tesadüf” olmadığını söylemesinin altında tamamen matematiksel veriler yatıyor. Rakamlara inanıyor.

7- İDDİALI: Başladığı hiçbir işi yarım bırakmayı sevmiyor. Bu inancını da her zaman birlikte çalıştığı oyunculardan aldığının altını çiziyor.

8- HEYECANLI: Motivasyonu hep yüksek. Oyuncularından da aynı heyecanı aldığında saha içindeymişcesine maçları onlarla birlikte her an yaşıyor.

9- ÖZGÜVENLİ: Maç öncesi bir uğura inanmıyor. Oyuncularına maç öncesi konuşmalardan çok analizlerini ve kendine olan güvenini yansıtıyor.

10- KRİZ ÇÖZÜCÜ: Sow, Meireles ve Emenike’nin yaşadığı sıkıntılarda ön plana çıktı. Oyuncularının olası yaratabileceği krizi aile içinde çözdü, kapattı.

 

Kaynak:Hürriyet


Kategoriler
Popüler Konular