Yanal: Ligi forse etmek istiyoruz

Yanal: Ligi forse etmek istiyoruz

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal,  zor bir maçtan kazanma arzusu olan takımı ile galip ayrılmasını bildiklerini söyledi.

Torku Konyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa konuşan Ersun Yanal, “Zor maç olacağını biliyorduk. İkinci yarıya iyi başlayıp farkı açmak istiyorduk. İleri ki haftalarda da ligi forse etmeyi planlıyoruz, istiyoruz. Konyaspor çok toparlanmış bir takım. Hem cesur hem futbolu olması gerektiği oynadılar. Biz çok yumuşak başladık. Sonra kazanma arzusu.. Maçı bırakmayan oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Takımını değerlendiren Ersun hoca, “Ofansif, defansif anlamda tek oyuncumuz vardı, Cristian’dı. Emre oynayabilirdi ama anca 20-30 dakika. Webo olsa büyük katkısı olurdu, bugün kadroya alamadık ama takım kazandı” ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da teşekkür eden Ersun Yanal, “Kazanma arzusu olan bir takımız. Taraftarımız da çok istedi, hep beraber oynadık. Onlar sadece sahanın çimlerinde değillerdi. Onlara teşekkür ediyorum. Golleri savunma atmış, orta sahalar atmış önemli değil” diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirip soruları yanıtladı. Yanal, rakiplerinin puan kaybettiği bir haftayı avantajlı şekilde geride bıraktıklarını ifade etti.

İlk yarıdaki performansına oranla, karşılarında daha iyi bir Torku Konyaspor göreceklerini düşündüklerini ve böyle de olduğunu anlatan Ersun Yanal, şunları söyledi:

“Karşımızda değişmiş, daha tempolu oynayan, futbolun ofansif yönünü daha iyi yapan bir takım bulacağımızı biliyorduk. Yeni transfer Hleb’in oyuna katkısının yüksek olacağını da biliyorduk. Oyunu başından yumuşattık, bu da rakibe fazlasıyla oynama imkanı tanıdı. Golü yedik. Takımımız belki oyun ritmini yakalayamadı, önümüzdeki haftalarda tekrar yakalayacaktır ama kazanma arzusunu ortaya koyup, bir maçın nasıl kazanılması gerektiğini, o arzusuyla, oynamasa da gösterdi.”

Takımın ritmini yakaladığında daha önemli bir ekip olacağını kaydeden Ersun hoca, “Bugün Webo yoktu. Onun yokluğunda, özellikle ufak bir problemi olan Emenike oynadı. Bugün takım kazanma arzusuyla, iki stoperimizin golüyle kazandı, oyuncularımızı kutluyorum” diye konuştu.

Webo ile Emenike arasında genelde Emenike’yi tercih ettiğinin hatırlatılması üzerine Yanal, şöyle devam etti:

“Geldiğinden beri Webo’nun da oynadığı oldu. Emenike hem kanatta oynayabildiği için, oyuncu değişimlerinde farklı oynayabilme açısından, bir avantaj oluyor. Oyunu rakip sahaya yığdığımızda, fazlasıyla orta geldiğinde topla daha becerili olan Webo’ya ihtiyaç oluyor. Zaman zaman oyuncularımızın bu (farklı) karakterlerinden faydalanıyoruz.”

Maçın son bölümünde taraftarların kendisine yönelik destek tezahüratlarının anımsatılması üzerine de Yanal, taraftarların desteğine övgüde bulunarak, şunları kaydetti:

“Bugün sadece çim sahaya basmadılar. Bizimle beraber oynadılar. Takımımızı, hepimizi desteklediler. Fenerbahçe çok ayrı bir camia. Büyük bir aile. Bunun içinde en büyük taraftar grubumuz. Bu desteklerini sadece sahada değil, sahanın dışında da gösterdiler. Bu duruşlarını hem bize hem yönetimimize hem başkanımıza kabul ettirmiş durumdalar. Onlara teşekkür ediyorum.”


Kategoriler
Popüler Konular