Voleybol’da Tatsız Skor

Voleybol’da Tatsız Skor

fener710 28W1L 260x130 Voleybolda Tatsız SkorAvrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi (E) Grubu’nda ilk maçına çıkan Fenerbahçe Grundig, Polonya’nın PGE Skra takımına 3-0 mağlup oldu.

Polonya’nın Lodz kentindeki Atlas Arena’da yapılan karşılaşmanın setleri 25-21, 25-14, 27-25 olarak sonuçlandı.

Fenerbahçe Grundig, gruptaki 2. maçını 31 Ekim Çarşamba günü sahasında Rusya’nın Dinamo takımıyla yapacak. Burhan Felek Salonu’ndaki karşılaşma saat 20.00′de başlayacak.

Maça iyi başlayan PGE Skra hızlı hücumlar sayesinde bulduğu sayılarla ilk teknik molaya 8-5 önde gitti. Mola sonrası oyuna iyi dönen Fenerbahçe Grundig üst üste bulduğu sayılarla bir anda skora 9-9′a taşıdı. İkinci teknik molaya kadar sayı üstünlüğünü elinde bulunduran Fenerbahçe Grundig skor avantajını koruyamadı ve ikinci teknik molaya da 16-15 geride girdi. Ivan Miljkovic ile farkın açılmasına izin vermeyen Fenerbahçe Grundig ilerleyen dakikalarda oyunun kontrolünü rakibine verince ilk seti 25-21 kaybetti.

İkinci sette istediği oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe Grundig iki teknik molaya da geri girdi. İkinci teknik mola sonrası oyundan iyice düşen Fenerbahçe rakibine fazla direnemedi ve seti de 25-14 kaybetti.

Üçüncü sete daha derli toplu başlayan Fenerbahçe Grundig ilk teknik molaya olduğu gibi ikinci molayada önde girmeyi başardı. Maçın başından beri oyundan hiç kopmayan PGE Skra, seti 27-25 maçı da 3-0 kazandı.


Kategoriler
Popüler Konular