Valencia’dan kötü haber

Valencia’dan kötü haber

 

İspanyol kulübü, satmaktan vazgeçtiği Tino Costa için 8 milyon Euro’luk bir teklif halinde konuyu değerlendirebileceğini belirtti.

Tino Costa ile anlaşmaya varan ve bu transferi bitirmek için gün sayan Fenerbahçe,İspanya’dan gelen şok haberle sarsıldı. Arjantinli futbolcuya daha önce kendisini satacaklarını ve teklifleri dinlemeye hazır olduklarını açıklayan Valencia yönetimi aldığı ani bir kararla oyuncuyu satmaktan vazgeçti.

İspanya’nın önde gelen gazeteleri AS ve MARCA’da geniş yer bulan haberde, Valencia Kulübünün içinde bulunduğu ekonomik krize rağmen,Tino Costa’nın boşluğunu doldurabilecek bir transfer yapamamalarından dolayı Arjantinli futbolcuyu bir yıl daha takımda tutmayı kararlaştırdıkları belirtildi.

Valencia yönetiminin, Tino Costa’yı ancak 8 milyon Euro’yu bulabilecek bir teklif gelirse elden çıkarmayı kararlaştırdığı, bunun altında gelecek her öneriyi reddedtme kararı aldığı ortaya çıktı.

Tino Costa’nın menajeri Rubén Muñoz’un AS ve MARCA gazetelerindeki isyan dolu açıklamaları ise dikkat çekiciydi. Munoz; kendilerine daha önce bir söz verildiğini ve kulüplerle görüşmelere başladıklarını, özellikle de Fenerbahçe ile anlaşma aşamasını geçtiklerini ifade etti.

İspanya, Almanya ve Fransa’dan da ciddi teklifler olduğunu belirten Rubén Muñoz, Valencia yönetiminin ani karar değişikliğini anlamakta güçlük çektiklerini söyledi. Tino Costa’nın bir iki gün içinde Valencia şehrine geleceğini açıklayan Rubén Muñoz, Arjantinli futbolcunun geleceğinin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağına değindi.

Tino Costa’nın da Valencia’dan ayrılmakta kararlı olduğunu ifade eden Rubén Muñoz, Fenerbahçe’nin bu transferde gösterdiği kararlılık ve isteğin Arjantinli futbolcuyu etkilediğini sözlerine ekledi.

(Lig TV)Kategoriler
Popüler Konular