UEFA’dan Infantino’nun konuşması sahte çıktı!

UEFA’dan Infantino’nun konuşması sahte çıktı!

Uefa Genel Sekreteri Infantino’nun Fenerbahce Sampiyonlar Liginden hala men edilebilir aciklamalari asilsiz cikti.

Bugün ortaya atılan ”Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmasının hala netlik kazanmadı” şeklindeki iddialar sonrasında Fenerbahçeli avukat  Emre Kapukaya olayın gerçek kaynağını buldu ve şu bilgilere ulaştı..

Bugün sabah saatlerinde İsviçreli bir muhabirin yaptığı habere göre; Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Genel Sekreteri Gianni Infantino, ”Fenerbahçe’nin (Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki) durumu hala net değil” dediği iddia edilmiş ve bu haber Türk basınında bomba etkisi yaratmıştı. Ancak Fenerbahçeli avukat Emre Kapukaya’nın haberin kaynağına ulaşarak iddiaların asılsız olduğunu belirtti. 

Emre Kapukaya’nın ulaştığı bilgilere göre haberi yapan muhabir daha önce de Türk takımlarının Avrupa kupalarından men edileceği iddiasında bulunmuş ancak ilerleyen süreçte UEFA Başkanı Platini yaptığı açıklamada böyle bir cezanın hiçbir zaman gündeme gelmediğini ve masada yer almadığını belirtmişti.

Yazarımız Emre Kapukaya bu durumu şöyle değerlendiriyor:

”Tesadüf eseri yine aynı muhabir Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi kurasındayken üstelik transfer açıklamasında bulunacakken anlaşıldığı kadarıyla İnfantino’dan ayaküstü ‘TFF kurullarının kararları ve ekleri inceleniyor’ beyanını alıyor, ve arkasına kendi yorumunu ekliyor. Bu da Türk medyasında anında ”Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nden men olabilir” şeklinde yer alıyor. Bu oyunu bir yerlerden hatırlıyoruz fakat şunu belirtmeliyim ki; ‘Aynı suda iki kere yıkanılmaz’ Bunlar tamamen ısmarlama haberlerdir ve biz aynı oyunlara bir daha gelmeyiz”


Kategoriler
Popüler Konular