“Tutamayıp ağladım, o kupayı çok istiyordum”

“Tutamayıp ağladım, o kupayı çok istiyordum”

reto1 260x146 Tutamayıp ağladım, o kupayı çok istiyordum Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla mücadele eden, bu sezon için ise Lokomotif Moskova ile anlaşan Reto Ziegler, Rusya’da verdiği bir röportajda Türkiye günlerinden söz etti.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla mücadele eden, bu sezon için ise Lokomotif Moskova ile anlaşan Reto Ziegler, Rusya’da verdiği bir röportajda Türkiye günlerinden söz etti.

İsviçreli oyuncu, özellikle sadece kadın ve çocukların alındığı maçlarla ilgili ilginç ifadeler kullandı.

STAT PARFÜM KOKUYORDU

Kadın ve çocuklar önünde oynamanın nasıl bir his olduğu sorusuna “Çok garip” diye yanıt veren Ziegler, şöyle konuştu: “Bir yandan bakıyorsunuz aynı stat, ama öbür yandan biliyorsunuz ki bambaşka bir enerji var. Neyle karşılaştırabilirim bu durumu bilmiyorum. Dünyanın başka bir yerinde böyle bir şey gerçekleşebilir mi onu da bilemiyorum. Eğlenceliydi. Isınmaya çıktığımızda stadın içi parfüm dükkanı gibi kokuyordu.”

KULAKLARIM ÇINLIYORDU

Tribünlerdeki kadın ve çocuk desteğinin normal maçlardaki gibi coşkulu olduğunu söyleyen İsçivreli sol bek, “Nerdeyse tamamı Fenerbahçe forması giyiyor ve son dakikaya kadar bizi destekliyordu. Tek bir sorun vardı; o da kadın ve çocuklarının sesinin erkeklerden daha fazla olmasıydı. Bazen kulaklarımın çınladığını hatırlıyorum.” ifadelerini kullandı.

SON MAÇTA KENDİMİ TUTAMAYIP AĞLADIM

Şampiyonluğun kaybedildiği son maçtaki gözyaşlarının sorulması üzerine olayı değerlendiren Ziegler, “Fenerbahçe için o yıl çok zor geçmişti. Başkan hapisteydi, şike davası devam ediyordu, Emenike Spartak Moskova’ya gönderilmişti. Kulüp çok kötü durumdaydı ama yine de şampiyonluk için mücadele ediyorduk. Normal sezonda ikinci olduk ve Galatasaray’a göre daha iyiydik. Son maç kendi evimizde oynuyorduk, bir galibiyete ihtiyacımız vardı, çok pozisyon yakaladık ancak olmadı. Sonuçta Fenerbahçe bir puan farkla ikinci oldu, kupa Galatasaray’a gitti. Kendimi tutamayıp ağladım, o kupayı kaldırmayı çok istiyordum” diye konuştu.

“Sosyal medyaya baktığımızda Türk taraftarların hala senin için üzüldüğünü görüyoruz” yorumu üzerinde fikirlerini belirten oyuncu, ayrılma kararının kendisine ait olmadığını zamanında da belirttiğini, Juventus’un bonservis ücretini arttırdığı için de Fenerbahçe’nin kendisini almadığını söyledi.

EN ATEŞLİ DERBİ…

Fenerbahçe dışında Tottenham ve Sampdoria takımlarında da oynayan Ziegler, oynadığı en zorlu derbiyi de seçti. “Tottenham – Arsenal”, “Sampdoria – Genoa” ve “Galatasaray – Fenerbahçe” arasında tercih yapması istenen oyuncunun yanıtı şöyleydi:

“Bu maçların hepsi müthiş derecede duygusal ve ilgi çekici ama Türkiye’deki derbiyle hiçbiri karşılaştırılamaz, kesinlikle en ateşli derbi o. Hayatlarında bu maçlardan daha önemsedikleri bir şey yok çoğu kişinin. Bir gün stada giderken yolda taraftarlar otobüsümüzün etrafını sardı. Tezahürat ediyorlar, bayraklar sallıyorlardı. Boğaz Köprüsü’ne kadar bize eskortluk ettiler. Ancak orada bıraktılar da hızlı bir şekilde yol alabildik. Neredeyse maça geç kalacaktık. Fenerbahçe – Galatasaray derbisinin ne kadar önemli olduğunu bu gösteriyor.”

TÜRKİYE’DE FUTBOLCUYA SAYGI BÜYÜK

Reto Ziegler, başarısız geçen maçların ardından sokağa çıkmaya korkup korkmadığı yönündeki soruya ise “hayır” diye yanıt verdi. İsviçreli oyuncu “Türkiye’de geçirdiğim bir yıl boyunca hiçbir tehditle karşılaşmadım. Aksine oyunculara büyük saygı var, hatta diğer taraftarlardan bile. Bir gün bazı insanlarla sohbet ediyordum, sonradan öğrendim ki onlar Galatasaraylıymış. Ama hiçbir olumsuzluk yaşanmadı.” dedi.

MAFYA FİLMLERİ SEVİYOR

Özel hayatıyla ilgili bilgiler de veren Ziegler, DVD koleksiyonu sahibi olduğunu, en çok mafya filmleri sevdiğini, motosiklet kullanmayı sevdiğini ve ayrıca ana dili olan Fransızcanın dışında Almanca, İtalyanca ve İngilizce konuşabildiğini söyledi.

(Medyaspor)


Kategoriler
Popüler Konular