Türkiye onu bekliyor

Türkiye onu bekliyor

Yargıtay’ın cezasını onadığı Aziz Yıldırım, İstanbul’a ayak bastıktan sonra Türkiye’nin futbol gündeminde olağanüstü bir hareketlilik yaşanacak.

Yargıtay’ın onama kararı sonrasında tüm dikkatlerin çevrildiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün İstanbul’a ayak basıyor… Bir süredir ailesiyle birlikte Fransa’da tatil yapan Yıldırım’ın Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği gündem oluşturmuş, Sarı-Lacivertliler’in patronu da, “Mücadeleyi asla bırakmam. Salı günü İstanbul’dayım” mesajını göndermişti. Yargıtay’ın kararıyla ilgili sert ifadeler kullanıp, siyasi kararı tanımadığını belirten Yıldırım’a camiası tam destek verecek. Bir aksilik olmazsa saat 21.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapacak olan Fenerbahçe Başkanı’nı yönetimi ve çok sayıda taraftarın karşılayacağı öğrenildi. Karşılama organizasyonu için dernekler aracılığı ile Kadıköy salı pazarı bölgesi ile Sabiha Gökçen arasında sefer yapacak otobüsler ayarlandı. Aziz Yıldırım’ın burada bir basın açıklaması yapacağı, karar ve bundan sonra izleyeceği yol haritası hakkında bilgiler vereceği bildirildi.

Kupa gelecek iddiası

Fenerbahçe Başkanı’nı taraftarlar ve yöneticilerin yanı sıra amatör branşlar dahil tüm sporcuların da karşılayacağı da kaydedildi. Ancak en çarpıcı iddia 2010-2011 kupası ile ilgili. Yıldırım’ı karşılama organizasyonuna şampiyonluk kupasının da getirileceği ve konuşma yapacağı sırada kupanın arka fonda yer alacağı iddia ediliyor.

Karara itiraz edildi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatları Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin geçtiğimiz cuma günü verdiği onama kararıyla ilgili ilk girişimi yaptı. Buna göre Yıldırım’ın vekaletnamesine sahip avukatları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘Karar düzeltme’ talebini iletti. Bugün İstanbul’a gelmesi beklenen Aziz Yıldırım’ın konutuna geçer geçmez hukukçularıyla bir toplantı yapacağı, ardından yarın da Fenerbahçe Yönetimi’ni toplayıp kapsamlı bir durum değerlendirmesinde bulunacağı belirtildi.

Tutuklanabilir mi?

Sadece Fenerbahçeliler’in değil, herkesin yanıtını merak ettiği sorulardan biri, “2 yıl 2 aylık cezası onanan Aziz Yıldırım havalimanına inişte tutuklanır mı?” şeklinde.

O soruyla ilgili bilgi aldığımız yetkililer bunun mümkün olmadığını belirtti. Yargıtay kararının önce mahkemeye, ardından yerel savcılığa gelmesi gerektiğini, buradan da kolluk kuvvetlerine ulaştıktan sonra sürecin başlayacağı vurgulandı. Kolluk kuvvetlerine ulaşan ‘tutuklama’ kararı da savcılığın vereceği süreyle orantılı. Tebligat sonrası
ancak kişi teslim olmazsa zorla getirme durumu devreye giriyor.

 

Kaynak:Fanatik

 


Kategoriler
Popüler Konular