Tuğçe Şahutoğlu Oyunlara veda etti

Tuğçe Şahutoğlu Oyunlara veda etti

london GUEOC 260x130 Tuğçe Şahutoğlu Oyunlara veda etti Londra 2012 Olimpiyatları’nda kadınlar çekiç atma elemelerinde mücadele eden Fenerbahçeli Milli Atletimiz Tuğçe Şahutoğlu, 73.00 olan baraj derecesini geçemeyerek elendi.

Olimpiyat Stadı’nda sabah seansında yapılan kadınlar çekiç atma elemelerinde 2 Türk atlet yarıştı. İkinci grupta mücadele veren  Fenerbahçeli Milli Atletimiz Tuğçe Şahutoğlu ilk hakkında 67.58, ikinci hakkında 64.11 ve son hakkında 66.56’lık dereceleriyle serisinde 12. oldu ve elendi. İlk grupta yarışan bir diğer Türk atlet Kıvılcım Kaya ise ilk hakkında 69.50, ikinci hakkında 68.45 ve son hakkında da 67.84’lük atışlarıyla serisinde 8. oldu ve final vizesi alamadı. En iyi 12 dereceyi yapan atletlerin finale kaldığı seçmelerin genel klasmanında Kıvılcım Kaya 15., Tuğçe Şahutoğlu ise 24. sırada yer aldı. Kadınlar çekiç atma finali 10 Ağustos Cuma günü yapılacak.

Karin Melis Mey madalya için piste çıkacak

Londra’da bugün akşam seansında, kadınlar uzun atlamada Fenerbahçeli Milli Atletimiz Karin Melis Mey madalya mücadelesi verecek. Dün yapılan elemelerde 6.80 atlayarak barajı geçen Karin Melis Mey’in de yarışacağı kadınlar uzun atlama finali TSİ 22.05’te başlayacak.

Gamze Bulut final için koşacak

Bir diğer Fenerbahçeli Milli Atletimiz Gamze Bulut ise bugün akşam seansında kadınlar 1500 metre yarı finalinde mücadele edecek. Kadınlar 1500 metre yarı finalinde mücadele edecek bir diğer Türk atlet ise Aslı Çakır Alptekin. 1500 metre yarı finalleri TSİ 22.45’te koşulacak

Fatih Avan final mücadelesi verecek

Ayrıca bugün akşam seansında Fenerbahçeli Milli Atletimiz Fatih Avan, erkekler cirit atma elemelerinde finale kalabilmek için mücadele edecek. Erkekler cirit atma elemeleri TSİ 21.05’te başlayacak.

Ferhat Pehlivan madalya için ringe çıkacak

Öte yandan, Olimpiyatlarda mücadele eden Fenerbahçeli sporcularımızdan milli boksör Ferhat Pehlivan çeyrek final mücadelesinde bu akşam ringe çıkacak. 49 kilo boksörümüz Ferhat Pehlivan, Rus David Ayrapetyan ile TSİ 23.00’de karşı karşıya gelecek. Ferhat, Rus rakibini de geçerse yarı finale yükselecek ve olimpiyat madalyasını garantileyecek.


Kategoriler
Popüler Konular