”Teklif aldım”

”Teklif aldım”

ilkay gundogan almanya da mutlu normal 2256206 210x150 Teklif aldım Borussia Dortmund orta sahasının önemli isimlerinden İlkay Gündoğan NTVSpor’da yayınlanan ”Futbol Aktüel” programında F.Bahçe’den de teklif aldığını söyledi.

Bundesliga’da son 2 sezonu şampiyon tamamlayan Borussia Dortmund’un formasını giyen ve Nuri Şahin’in ardından Dortmund orta sahasının önemli isimleri arasına giren İlkay Gündoğan NTVSpor’da yayınlanan ”Futbol Aktüel” programında birçok soruyu yanıtladı.

”Üç büyük kulüpten de teklif aldım”

Türkiye’de mücadele eden 3 büyük kulüpten de teklif aldığını belirten İlkay, ”Babam ve amcam aynı zamanda menajerliğimi de yapıyor. Resmi teklif almadım ancak tabi ki Türkiye’deki 3 büyük kulüple telefon görüşmeleri oldu. Onlara da çok teşekkür ettik. Çünkü Dortmund’ta 2015′e kadar sözleşmem var ve ben bu süre boyunca takımdan ayrılmayı düşünmüyorum” dedi.

”İlk teklif Almanya’dan geldi”

Almanya milli takımını seçme süreci hakkında da açıklamalarda bulunan gurbetçi futbolcu, ”Kariyerimde aldığım en zor kararlardan biriydi. Sonuçta Almanya’da büyüdüm, burada okula gittim ve futbola burada başladım. Milli takım olarak dailk teklif Almanya’dan geldi. U18 Milli Takımı’nda oynarken Almanya teklifte bulundu. Bundan birkaç gün sonra da Türkiye’den teklif geldi ancak Türkiye’den gelen teklifte beni bir seçmeye davet etmeleriydi. Çok düşündüm ve son olarak Almanya kararını verdim. Beni hemen maça çağırdılar. Brezilya ile oynanan hazırlık maçında forma giyemedim. İlk resmi maçımı Belçika’ya karşı oynadım’ diyerek sözlerine devam etti.

Hedefinde İspanya ve İngiltere var

Hedefinin birgün Almanya dışına çıkmak olduğunu söylerken, ”Benim de hedeflerim arasında İspanya ya da İngiltere de forma giymek var. Premier League ve La Liga en sevdiğim ligler. Eğer nasip olursa birgün buralarda da forma giymek isterim” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular