Tarihi davada “Gökçek” itirafı

Tarihi davada “Gökçek” itirafı

1605201213111753256253 Tarihi davada Gökçek itirafı  16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen şike davasında sona yaklaşılırken, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in avukatı ilginç bir itirafa imza attı. Fenerbahçe – Ankaragücü karşılaşması öncesinde Sadri Şener, Ankaragücü onursal başkanı Melih Gökçek ve Hamdi Akın arasında geçen konuşmalar hakkında savunma yaparken Gabric’in Fenerbahçe’den puan alınması karşılığında verilmesi talebinin Şener’den değil Melih Gökçek’ten geldiğini belirtti.

Bilindiği gibi Gabric Ankaragücü’ne Trabzonspor’dan kiralık olarak gitmişti.

Şener’in vekili, salı günkü celsede ise Zeki Mazlum’un teşvik ile suçlandığı telefon kayıtlarındaki ifadelerini “dinlendiğini bilse böyle konuşmazdı” şeklinde savunarak büyük tepki toplamıştı.

Melih Gökçek hakkındaki bu sözler, geçtiğimiz Ağustos ayında Aziz Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderdiği mektuptaki iddiaları akıllara getirdi. Yıldırım “Sayın Savcı benden daha ünlü bir kişiyi alacağını söylemiştir. Bu kişi kimdir ve neden hala çağırılmamış ya da gözaltına alınmamıştır” ithamında bulunmuş, Savcı Berk ise yaptığı yazılı açıklamada bunu yalanlamıştı.

 


Kategoriler
Popüler Konular