Taraftarlarımız Deplasman Yasağını Protesto Edecek

Taraftarlarımız Deplasman Yasağını Protesto Edecek

images 51 260x157 Taraftarlarımız Deplasman Yasağını Protesto EdecekFenerbahçeli taraftarlarımız Pendikspor ile oynanacak karşılaşmanın ilk beş dakikasında seslerini yasaklara karşı duyuracak.

Fenerbahçe taraftarları Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak Pendikspor maçında protestoya hazırlanıyor.

Sarı-lacivertli taraftarlar bugün yayımladıkları bildiride Çarşamba günü Pendikspor ile oynanacak kupa maçının ilk beş dakikasında oturarak, alkışlarla taraftarlara konan deplasman yasağına tepki göstereceklerini duyurdu. Yayımlanan ortak metin şu şekilde;

“Taraftarın, tribüncünün en mutlu anlarından birisidir deplasman. Bazen saatlerce yol gidip gözleri alan güneşle nerede olduğunu bilmeden uyanmak, bazense aynı şehirde bitmesi hiç istenmeyen zevkli yolculuk… Son yıllarda, Türkiye’de bulunan taraftarları bu zevkten mahrum etmek isteyenler var.

Alınan kararlar sadece futbolda değil artık amatör branşlarda da yayılırken Fenerbahçe taraftarı vazifesiyle takımını hiçbir yerde yalnız bırakmayan bireyler olarak bu kararlarda en çok mağduriyeti yaşayanlar olduğumuza inanıyoruz.

Bu sebeple Çarşamba günü kendi sahamızda oynayacağımız Pendikspor maçında ilk 5 dakika oturma eylemi yaparak alkışlarımızı deplasman yasakları kararlarını imzalayanlara göndereceğiz.

Deplasman Haktır, Deplasmanıma Dokunma! #deplasmanimadokunma

 

Genç FENERBAHÇELİLER – 1907 UNIFEB – Grup CK – Vamos Bien – FBD


Kategoriler
Popüler Konular