Taraf Gazetesi’nden bir yıldız daha kaydı!

Taraf Gazetesi’nden bir yıldız daha kaydı!

Taraf Gazetesi’nde yaprak dökümü sürüyor. Tarih araştırmalarıyla ses getiren Ayşe Hür, bugün okurlara veda etti.

Taraf Gazetesi kan kaybetmeye devam ediyor. Gazetede Oya Baydar’la başlayan ve Nabi Avcı, Ümit Kıvanç’la devam eden yaprak dökümüne tarih araştırmalarıyla ses getiren Ayşe Hür de katıldı. Hür bugünkü yazısında okurlara veda etti.

Taraf Gazetesi yazarlarını küstürmeye devam ediyor… 1 Mayıs 1977 olaylarıyla ilgili attığı manşet ve haberlerle Nabi Avcı ve Ümit Kıvanç’ı küstüren Taraf ‘tan bir ayrılık haberi daha geldi… Taraf’ta her Pazar tarih yazıları kaleme alan Ayşe Hür iletişimsizlik yüzünden gazeteyle yollarını ayırdığını yazdı…

Hür’ün bugünkü veda yazısında yaptığı açıklama şöyle:

Sevgili Tarih Defteri okurları, üç haftadır yazmadığımı fark etmişsinizdir. İlk başta, bu ayrılığın nedeni, çeşitli mecralarda yayımlanan yazılarımı derlediğim Öteki Tarih serisinin ikinci kitabını hazırlamak için boş zamana ihtiyaç duymamdı. Nitekim ilk iki hafta içinde, eski yazılarımı elden geçirmek, yeni yazılar yazmak, bazı yazıları birleştirmek veya bölmek gibi bir dizi işi elimden geldiğince yaptım. Büyük bir aksilik olmazsa, 1918 Mondros Mütarekesi’nden, 1926 İzmir Suikastı Davası’na uzanan döneme dair yazılarımı kapsayan Öteki Tarih II (Profil Yayıncılık), mayıs ayının sonunda kitapçılarda olacak. Bana bu fırsatı verdikleri için Taraf yöneticilerine teşekkür ederim.

Ancak bu dönem içinde Taraf’la ilişkimi yeniden gözden geçirmemi gerektiren bazı gelişmeler oldu. İzniniz olursa bunların neler olduğunu açıklamayacağım. Sonuçta iletişimsizliğimiz öyle bir noktaya vardı ki, benim için çok zor da olsa, Taraf’tan ayrılmam gerektiğine karar verdim.

Hepinize sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyor, hoşçakalın diyorum.


Kategoriler
Popüler Konular