Süper Final yerine bu kupa geliyor

Süper Final yerine bu kupa geliyor

super final 19 195224472 270x131 Süper Final yerine bu kupa geliyor Geçen sezon taraflı tarafsız herkesin tepkisini çeken Süper Final yerine 19 Mayıs Kupası geliyor.

Süper Final önümüzdeki sezon büyük ihtimalle olmayacak. Geçen sezon TFF’nin ilk kez uygulamaya koyduğu ve sadece Şampiyon olacak takımın ve UEFA vizesi alacak takımlar için yapılan play-off maçları uygulaması tarihe karışıyor. Geçen hafta İstanbul’da Süper Lig Teknik Direktörleriyle fikir alışverişinde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu 19 Mayıs Kupası adı altında bir başka kupanın oynatılması konusunda fikir birliğine vardı. Teknik adamlardan bu konuda olumlu görüşü alan Türkiye Futbol Federasyonu 19 Mayıs Kupası için kesin kararını vermedi ama antrenörlerin konuya sıcak bakmaları kupa hazırlıklarını hızlandırdı.

TFF EĞER 19 MAYIS KUPASI’NI OYNATIRSA

Eğer gelecek sezon böyle bir kupa oynatılması kararı alınırsa statünün nasıl olacağı hazırlanıyor. Geçen sezon Süper Final’de oynayan ilk 4 takım Şampiyonlar Ligi ve şampiyonluk için ardından gelen 4 takım ise UEFA için kapışmıştı. Yani 8 takımlı bir play-off vardı. 19 Mayıs kupası için 8 takımlı bir turnuva düşünülmüyor. Süper Ligi ilk 4 içinde bitiren 4 takımlı bir final-four düşünülüyor.


Kategoriler
Popüler Konular