Sow’un 5 sırrı

Sow’un 5 sırrı

moussa sow1 260x156 Sowun 5 sırrı İşte F.Bahçe’de son haftaların bombacısı Moussa Sow’un patlamasının nedenleri:

  1. 8 kilo zayıfladı ve tay gibi ‘fit’ hale geldi
  2. Alex’siz sistemde Kuyt-Cristian’la uyumlu
  3. Aykut Kocaman ‘terapi yemekleri’ verdi
  4. İstanbul’un olumsuz trafiğine şimdi alıştı

F.Bahçe’de herkes Moussa Sow’un sırrını merak ediyor… Eylül ayından itibaren adeta yeniden doğan Senegalli’nin volkan gibi patlamasında neler etkili oldu? İşte bu sorunun merakla beklenen yanıtları ve iyi bir santrfora hasret F.Bahçeli taraftarların yıllar sonra gol susuzluğunu gideren Moussa Sow’daki değişimin adım adım serüveni:

1 – SON ÜÇ AYDA 8 KiLOSUNU ÜZERiNDEN ATTI
Sezon başında aşırı kiloluydu. 3 ayda 8 kilo verdi, fit hale geldi. Sakatlığı nedeniyle kilo almıştı ve bunu vermesi de zaman aldı. Sezon öncesi ‘Sakatsın otur’ denmiş ve o da kilo almış… Şimdi tay gibi fit ve sahada rüzgar gibi uçuyor.

2 – F.BAHÇE’NiN YENi SiSTEMi PATLAMA GETiRDi
Kuyt’ın gelişi çok etkiledi. Eskiden yalnızları oynuyordu. F.Bahçe’de hem çift forvet gibi oynamaya başladı hem de Kuyt çok diri ve koştuğu için kendisiyle iyi anlaştı. Cristian’ın ileriye dönük futbolu da verimini arttırdı. Özellikle Kuyt onu gol bölgelerinde çok besliyor. Bu sistemde bazılarına göre ‘Güiza bile patlardı’ esprileri yapılıyor.

3 – KOCAMAN’LA AiLE YEMEKLERi DOPiNG OLDU
Aykut Kocaman Sow için kurtarma harekatı başlattı. Aykut Hoca sabırla çalıştı, adım adım ilerledi. Önce Sow ile yemekler yendi, terapi toplantıları yaptı. Ailece görüştü, tesislerde ve dışardaki görüşmelerde hep moral verdi, ‘Artık yapamayacağım’ noktasından Kocaman ile patlayan Sow’a dönüştü.

4 – iSTANBUL’A ARTIK ALIŞTI KAFASI RAHATLADI
Uyum sürecini atlattı. Geçen sezon F.Bahçe ve İstanbul ile tanışma dönemiydi. 6 ayda çok iyi uyum sağladı, kafa karışıklığı da tamamen gitti.

5 – TAKIMLA DiYALOĞU SÜPER, KORKAK DEĞiL!..
Takımla iletişimi süper… Geçen sezon sıkıntıları vardı, kendi başına ve küskündü. Şimdi takımda herkesle iletişimi harika. Takımla diyaloğu çok iyi ve maça hazırlanma aşamasında hırs küpü. Bir gün önceden mutlaka havaya giriyor ve sert oynuyor. Eskiden daha yumuşak ve korkak oynuyordu. Fizik gücü de yerine gelince coştukça coştu.

 

Kaynak:Akşam

 


Kategoriler
Popüler Konular