Sow: Webo’yla kendimi geliştirdim

Sow: Webo’yla kendimi geliştirdim

sow77 190x190 Sow: Webo’yla kendimi geliştirdim“Aykut hoca kenarlardaki performansımdan yararlanmak istedi. Ben eksiklerimi biliyordum ve geniş alanda dripling özelliğim üzerinde çalışıp Webo ile iyi uyum yakaladım.”

Devre arasında Pierre Webo’nun takıma katılmasıyla kendini sol kanatta bulan ve performansıyla hem gol yollarını hem de sol kanadı iyi kullanan Moussa Sow halinden hiç şikâyetçi değil. Webo’nun sakatlığında forvetteki yükü de çeken Sow şunları söyledi:

“Kendimi F.Bahçe’de geliştirdiğime inanıyorum. Lille ve Rennes’de kanatlarda oynuyordum ancak oynadığım maçlar sınırlıydı. Aykut hocamla konuştum, o benim bu özelliğimden yararlanmak istedi. Eksiklerimi biliyordum ve geniş alanda dripling özelliğim üzerinde çok çalışarak Webo ile iyi uyum yakaladım.

‘MUTLUYSAM COŞARIM’

Webo ile saha dışında da anlaşıyoruz. Saha içinde sık sık yer değiştiriyoruz, o çıktığında ben onun bölgesine geçiyorum. Futbol sezgisi çok iyi. Gol bölgesinde becerikli. Nerede duracağını çok iyi biliyor. Futbol karakterimiz de benzer olunca ortaya bir uyum çıkıyor.

Sezon başında bazı sıkıntılar yaşamıştım. Bir karar vermem gerekiyordu ve işime sıkıca tutunup sürekli çalışarak farklı özelliklerimi de yansıtarak bir atlet kadar serilik kazandım. Eğer oynadığınız kulüpte mutluysanız bu oyununuza da yansıyor.”

 

Kaynak:Milliyet


Kategoriler
Popüler Konular