Simone Pianigiani: “Rekabeti yüksek bir maç oldu”

Simone Pianigiani: “Rekabeti yüksek bir maç oldu”

2012 09 23 simone446 260x173 Simone Pianigiani: “Rekabeti yüksek bir maç oldu Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş antrenörü Simone Pianigiani, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

Maç içinde rekabeti bekliyorduk ve hazırlıklarımızı da ona göre yaptık. Bo McCalebb, Romain Sato ve Kaya Peker gibi oyunculardan yoksunuz. Ama bu duruma hazırlıklıyız. Sezon içinde böyle rekabeti yüksek maçlar oynayacağımızı düşünüyoruz. Her türlü hazırlığımızı da bu şekilde yapıyoruz.”

TED Ankara Kolejliler maçını kazandıkları için mutlu olduğunu dile getiren Pianigiani, ’’Sadece kazandığımız için değil, oyuncularımın doğru yaklaşımından dolayı da mutluyum. Mental olarak çok hazırdılar, ne yapmaları gerektiğini bildiler ve maçın sonuna kadar savaştılar. Birçok eksiğimiz varken, 48 saat içinde iki maç oynamak zor oldu. Arada enerjimiz düştü. Bu nedenle, birçok serbest atış ve ribaund kaçırdık. Şimdi artık toparlanma zamanı, oyuncuların iyileşme ve sahaya dönme zamanı’’ diye konuştu.

Maçta aldığı 6 dakika 27 saniyelik süreyi iyi değerlendiren Can Maxim Mutaf’a her zaman güvendiğini belirten Pianigiani, ’’Ona çok inanıyorum. Slovenya’daki maçtan sonra, ona bu maçta süre alabileceğini söyledim. Bize inanılmaz enerji veriyor. Performansına şaşırmıyor ona güveniyorum. Can Maxim’in çok büyük bir oyuncu olacağına inanıyorum’’ dedi.


Kategoriler
Popüler Konular