Simone Pianigiani: “Önemli bir galibiyet aldık”

Simone Pianigiani: “Önemli bir galibiyet aldık”

2012 10 28 simonepianigiani446 210x150 Simone Pianigiani: “Önemli bir galibiyet aldık”Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Simone Pianigiani, Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. 

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Simone Pianigiani, Türkiye Kupası maçlarından sonra yaşanan sakatlıklar ve arka arkaya oynanan maçların kendilerini yorduğunu söyledi.

Galibiyetin önemine dikkat çeken Simone Pianigiani, “Yorgunluğumuza rağmen bu maçı kazandığımız için mutluyuz. Bu maçtan önce oynadığımız Beşiktaş maçı çok sert bir maç olmuştu. O maçtan sonra buraya gelip bu maçı oynuyor olmak bizim için çok önemliydi. Mental ve fiziksel bir yorgunluğu yaşadığımız süreçte, maçtan galip ayrılmak çok iyi oldu. Çünkü karşımızda çok yüksek tempoyla oynayan bir takım vardı. Dolayısıyla maçı soğutmanız mümkün değildi. Buna sahada karşılık vermeniz gerekiyordu. Düşük bir  yüzde ile şut atmamıza rağmen maçı kazanabildik. Mersin Büyükşehir Belediyesi takımını da verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum”dedi.


Kategoriler
Popüler Konular