Simone Pianigiani: “Evimizde iyi oynuyoruz”

Simone Pianigiani: “Evimizde iyi oynuyoruz”

2012 12 06 pianigiani446 210x150 Simone Pianigiani: “Evimizde iyi oynuyoruz” Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani,  İtalyan ekibi Montepaschi Siena’nın deplasmanlarda başarı bir takım olduğunu ancak Fenerbahçe Ülker’in de evinde iyi oynadığını söyledi.

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Top F Grubu 2. haftasında, 4 Ocak Cuma günü sahasında oynayacağı Montepaschi Siena maçının hazırlıklarını sürdürürken, Başantrenör  Pianigiani  açıklamalarda bulundu.

Eski takımı Siena’nın şu anda çok iyi durumda olduğunu söyleyen Pianigiani,“Siena şu anda çok iyi bir seviyede. Deplasmanda oynadığı 5 maçtan 3’ünü kazandı, Tel Aviv ve Malaga’da tek bir basketle kaybetti. Top 16’ya da Maccabi’yi yenerek başladılar. Euroleague’de en yüksek sayı atan takım diyebiliriz. Onları durdurmak bizim için zor olacak. Zorlu geçmeye aday bir maç olacak. Ama şu ana kadar evde iyi oynuyoruz. Galip gelebilmek için elimizden geleni yapacağız. Bulunduğumuz grup çok dengeli bir grup. Bu yüzdende Top 16’da sonuna kadar her maç bir final maçı gibi olacak” dedi.

David Andersen: “Siena maçı duygusal anlar yaratacak”

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncularından David Andersen, THY Euroleague TOP 16 grubunda Montepaschi Siena oynayac akları maçın kendisi, Bo McCalebb ve Pianigiani için özel anlamlar taşıdığını ifade etti.

Siena maçı öncesi açıklamalar yapan Andersen, “Siena’ya karşı oynayacağımız maç çok ilginç olacak. Siena’nın eski antrenörü, Bo McCalebb ve ben buradayız. Birçok anı ve şampiyonluğumuz olan eski takımımıza karşı oynamak, çok duygusal anlar yaratacak bizim için. Güzel bir sınav olacak, zorlu bir maç olacak. Kendi evimizde, sahamızda iyi savunma yapmamız gerekiyor. En iyi şekilde oynayıp Top 16′daki ilk galibiyetimizi almamız gerekiyor. Heyecanla maçı bekliyorum” dedi.


Kategoriler
Popüler Konular