Simon Kjaer FenerBahçe’mizde

Merhabalar değerli renktaşlarım. Merakla beklediğimiz transferlerden ilk haber geldi. Simon Kjaer ile görüşmelere başlandığı bu gün borsaya bildirildi. Fenerbahçe yönetiminden yapılan açıklama şu şekilde. ” Futbolcu Simon Kjaer transferi için Kulübü Lille ve futbolcunun kendisi ile görüşmelere başlanmıştır. “

Simon Kjaer kimdir ? Kjaer’in kariyeri ve transferi ile ilgili ayrıntılar. Fenerbahçe, Lille forması giyen savunma oyuncusu Simon Kjaer’i İstanbul’a getirdi. Sportif direktör Giuliano Terraneo aracılığı ile transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’nin gündeminde yer alan isimlerden Simon Kjaer İstanbul’a geldi. Havaalanında görüntülenen Danimarkalı yıldız, sualleri cevapsız bırakırken, çıkışla kendisini bekleyen özel araçla havaalanından ayrıldı.

Oyuncu, İstanbul’da sarı-lacivertli kulüp ile son müzakereleri yapacak.

Simon Kjaer kimdir ?

2010 Dünya Kupası’nda Danimarka ile gösterdiği performansın hemen peşinden, 2010/11 sezonunda 12 milyon Euro’ya Palermo’dan ayrılarak Wolfsburg’un yolunu tutan Kjaer’in, Almanyadaki kariyeri istediği gibi şekillenmedi. Bir sezon sonra Roma’ya kiralanan ve 2013/14 sezonunda da, Chedjou’nun ayrılığı sonrasında 2,5 milyon Euro’ya Lille’e transfer olan Danimarkalı, Fransa’da tekrar parladı.

Geçtiğimiz sezon Lille ile 42 mücadelede alana çıkan savunma oyuncusu, 3698 dakika alanda kaldı ve 3 defa de rakip ağları salladı. Danimarka Ulusal Takımı’nın da vazgeçilmezi olan Kjaer, tam 50 kez ulusal oldu.


Kategoriler
Popüler Konular