Selçuk: “Birlik ve beraberliğimiz bizi yukarılara taşıyacak”

Selçuk: “Birlik ve beraberliğimiz bizi yukarılara taşıyacak”

selçukşahin Selçuk: “Birlik ve beraberliğimiz bizi yukarılara taşıyacak” Selçuk Şahin, Ligin ikinci yarısı için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini, takımda oluşturulan birlik ve beraberlik ortamının Fenerbahçe’yi yukarı taşıyacağını dile getirdi.

FB TV’de canlı yayınlanan ve Fatih Demirkol’un hazırlayıp sunduğu ’Günün Röportajı’ isimli programda Ligin ikinci yarısını değerlendiren Selçuk Şahin, Takımımızın antrenman ve çalışma programı hakkında da bilgiler verdi.

“Takım olarak bir arada olmaktan dolayı mutluyuz”
İkinci yarı hazırlıkları kapsamında Antalya’da bulunan Takımımızın kamp ve çalışma programı hakkında bilgiler veren Selçuk Şahin, “Antalya kamp yapmak için güzel bir yer. Gerek yurtiçinden, gerekse de yurtdışından çok sayıda takım buraya geliyor. Buranın havası çok güzel. Takım olarak bir arada olmaktan dolayı mutluyuz ve bu bizi keyiflendiriyor. Antrenman sahası da var. Şu an için her şey çok güzel gidiyor. Bu şekilde devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

“Ligin ikinci yarısı her zaman zor geçmiştir”
Antrenman programlarının yoğun geçtiğimi dile getiren başarılı oyuncu, Ligin ikinci yarısının da her zaman zor geçtiğine değinerek, “Lige verilen arada bizde 10 gün tatil yaptık. Belki de bu fiziksel olarak çok  geriye götürmek ama belli bir etkisi söz konusudur. Fiziksel olarak kendisinizi diri tutmak için iyi çalışmalısınız. Ligin ikinci yarısı her zaman zor geçmiştir. Açıkçası biraz sert ve yoğun antrenmanlar oluyor. Belki bir futbolcu için bu sertlik bir alışma dönemi yaratır ama o da en fazla 2 gün sürer, ardından adapte olursunuz. Burada belli testlerimiz oluyor. Dayanıklılığımızı ölçen testler. Aslında bu testlerin faydasını da görüyoruz. Şu an iyi ve yoğun çalışıyoruz. Ligin ikinci yarısında bunu oyunumuzla ortaya koyacağız. Taraftara, camiamıza, Hocamıza ve herkese verdiğimiz bir söz var ve bunun için çalışmamız gerekir” açıklamasında bulundu.

“Aykut Hocayla çalışmaktan dolayı mutluyuz”
Karabükspor müsabakasından sonra yaşanan sürecin takım içindeki birlik ve beraberliği arttırdığına dikkat çekerek, “Bizim için aslında yaşanmaması gereken bir süreçti. Maça baktığımızda da gerek oyun, gerekse de skor anlamında bizi üzen bir mücadeleydi. Bazı taraftarlar da buna tepki gösterdi. Aslında Hocamızın istifa edeceğini tahmin etmedik. Bu haberi öğrendiğimizde hemen Tesislerde toplanmaya karar verdik. Bütün oyuncular Tesislere geldi. Hocayla bir toplantı yaptık. Sorumluluk alması gereken bizlerdik. Bütün sorumluluk bize aitti. Hocamıza takımın başında kalması gerektiğini belirttik. Yaptığımız toplantıda söz verdik. Bütün oyuncular söz verdi. Ardından Başkanımız ve Yöneticilerimiz de geldiler. Başkanımız da, Aykut Hocayla konuştu. Biz Aykut Kocaman ile çalışmaktan dolayı mutluyuz. Bu kulübe, bu camiaya hizmet etmiş ve etmeye devam eden bir isim. Kariyerinde önemli başarılara da imza atmış bir kişi. Aramızda Baba-oğul ya da Ağabey-kardeş ilişkisi var. Ben bu yaşananların takım içindeki birlik ve beraberliği arttırdığını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“3 Kulvarda da iddialıyız”
Takımımızın 3 kulvarda da iddialı olduğuna dikkat çeken Selçuk “Ben genel olarak tablonun kötü olmadığını düşünüyorum. 3 Kulvarda da(UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğu) iddialıyız ve mücadele ediyoruz. Lige baktığımızda, evet kaybettiğimiz puanlar var ama her takımın kaybettiği puan var. Fenerbahçe, her zaman ligin ikinci yarısında ağırlığını ortaya koymuştur. Liderle aramızda 6 puanlık bir fark var ve bu farkın kapacağını düşünüyoruz. Aykut Kocaman ile yaptığımız toplantıda bu tabloyu da kendisine anlattık. Bütün bunların etkili olduğuna inanıyorum” dedi.

“Takım içinde olumlu bir hava oluştu”
Gerek saha içinde, gerekse de saha dışında çok iyi bir ortam oluşturduklarını belirten Selçuk Şahin, “Sezonun ikinci yarısında elimizden geleni hatta daha fazlasını yapacağız. Oynayacağımız her maçı kazanmamız gerektiğini düşünüyoruz ve hazırlıklarımızı da bu yönde yapıyoruz. Biz kaliteli bir takımız. Tek yapmamız gereken şey, bir araya gelip takım olmak. Geçtiğimiz sezonlarda takım olmayı başarmış ve şampiyonluğu yarım puanla kaybetmiş bir takımız. Bu senede neden olmasın. Takımımızdaki ortamımız çok iyi. Aynı şekilde saha dışında da iyi bir ortamımız var. Bizler söz verdik ve yapmamız gereken şeyler var. Bu takımdaki birlik ve beraberliğin maçlara yansıyacağına eminim” diye konuştu.

“Saha içi kadar saha dışı da önemlidir”
Futbolcular için saha içinde olduğu kadar saha dışında da bir arada olmanın önemine değinen başarılı futbolcu, “Takımlar için saha içinde yapılan çalışmalar çok önemlidir. Ancak bu işin ikinci ayağı; saha dışıdır. Bizim takımımızda 26-27 oyuncu var. Bizim amacımız herkesi bir arada tutarak, saha içinde olduğu gibi saha dışında da bir ortam yaratmak. Bunun için zaman zaman aktiviteler yapıyoruz. Bir arada olmamız gerekir. Çünkü saha dışındaki birliktelik, saha içine de yansıyor. Takımdaki her oyuncu profesyoneldir. Karakterli futbolculara sahibiz. Ayrıca biz Türk oyuncular da İngilizce dersi almaya başladık. Bazen Kuyt ile konuşmaya çalışıyoruz. O bana Türkçe soruyor, ben de ona İngilizce. Pratik yapmış oluyoruz” şeklinde konuştu.

“Ligin ikinci yarısında farklı bir Fenerbahçe olacak”
Ligin ikinci yarısında farklı bir Fenerbahçe’nin olacağının altını çizen Selçuk Şahin, “İlk yarıdaki tabloya bakıldığında özellikle deplasmanlarda kayıplarımız var. Ama Avrupa maçlarımızda deplasmanda 3’te 3 yaptık. Deplasman fobimiz var dersek doğru bir cevap vermiş olmayız. Çünkü öyle bir tablo yok. Ligde talihsiz anlar yaşadık. Fenerbahçe gibi bir takım için içerde ya da dışarıda oynamanın fark etmemesi gerekir. İçeride harika bir taraftar desteği var. Hocamızın dediği gibi; Gaziantepspor maçından sonra durumumuz göreceğiz. Türkiye Ligi artık zor bir lig oldu. Zor maçlar oynanıyor. Sadece Fenerbahçe ve Galatasaray için değil her takım büyük takımdır. Bizim, ikinci yarı itibariyle farklı bir çizgimiz olacak. Zaman zaman bizim de formsuz olmamızdan dolayı kaybettiğimiz maçlar oldu ama ikinci yarı iyi bir performans çıkarıp devam edeceğiz. Ligimizde iyi takımlar var. Zor bir lig oynuyoruz. Puan kayıpları yaşanacaktır ama biz bütün maçları kazanmak için oynayacağız. Bizim için zor olacak. İlk yarıda kazandığımız puan az. Ama toparlayacağız. Ligin ikinci, yarısı çekişmeli geçecek” açıklamasında bulundu.

“Avrupa’da elde edilecek başarı çok önemli”
Avrupa’da elde edilecek başarıların önemine de değinen Selçuk, “Aslında fiziksel bir yorgunluk olabilir. Bunu atmak gerekir. Ama yaptığınız seyahatler sizi yoruyor. Lig maçları ve Avrupa’daki maçlar sizi yoruyor. Ama kadro derinliğimiz var. Ancak ligi ve Avrupa’yı aynı derecede istiyoruz.  Türkiye Kupası da önemli. Ama asıl hedef dersek, Avrupa’da elde edilecek başarı çok önemli. İyi bir kadromuz ve takımımız var. Avrupa da oynamış oyuncularımız var. Kendini yorgun hisseden olursa zaten hocamız gerekli hamleleri yapacaktır” dedi.

“Bate Borisov iyi bir takım”
UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibimiz Bate Borisov’u da değerlendiren Şahin, “Zorlu bir maç olacak.  İki maç oynayacağız. Ben Borisov çıkacak dedim ve çıktı. Şampiyonlar Ligi’nden gelen bir takım, İyi bir ekip. Ekibin zorluğu kadar hava şartları da zorlayacak bizi. Zaman zaman soğuk havada da oynadık ama oradaki soğuk hava -15ler deniyor. Umarım kazanacağız” diye konuştu.

“Türkiye Kupası’nda da zor maçlar oynayacağız”
Türkiye Kupası’nda oynayacağımız 1461 Trabzon ve Bursaspor maçlarını da değerlendiren başarılı oyuncu, “Ben zor geçeceğini ve iyi hazırlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Fenerbahçe-1461 Trabzon arasındaki maçların zor geçeceğini düşünüyorum. İyi bir rakiple oynayacağız. Ardından Bursaspor maçı var. O maç da zor olacak. Ancak kazanıp gelirsek gruptan çıkmak için avantaj yakalarız. Gruptan çıkarsak kupayı almamak için sebep yok diye düşünüyorum” diye açıklama yaptı.

“Taraftarımız hep yanımızdaydı, yanımızda olmaya devam etsin”
Son olarak taraftarımızın her koşulda takımın yanında olduğuna ve bundan sonra da olması gerektiğine değinen Selçuk Şahin, “Son iki senedir zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte yanımızda olan taraftarımız oldu. Takımı ayakta tuttular. Takımın yanında durdular ve biz de ayakta kaldık. Biz de saha içinde onlara karşılık vermek istedik. Geçen sene son noktaya kadar kovaladık şampiyonluğu. Bu sezon da Alex ve hocamızın ile ilgili bir takım şeyler yaşandı, birliktelikten uzaklaştık. Alex takımdan ayrılmak zorunda kaldı ve gitti. Geçen seneki birlikteliğimiz bu sene açıkçası yoktu. Böyle bir durumda Karabükspor maçındaki olaylar yaşandı. Orada da bir grup taraftar hocanın istifasını istedi. Bence bu olaylar doğru değildi. Geçen seneki tabloyu özledim ben. Taraftar kendi içinde birlik olursa, bu bizi de yukarıya çıkaracaktır. Yaşamamamız gereken şeylerdi. Burada iyi karşılandık. Taraftarlarımız, hocamızın ve takımımızın yanında oldu. Ben bunun ikinci yarıya ve bütün takıma yansıyacağını düşünüyorum. Birlik olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunu yapan taraftar var. Taraftarımız özellikle ligin ikinci yarısında, yaşananları unuttursun ve bizi desteklesin” diye sözlerini noktaladı.


Kategoriler
Popüler Konular