Sarı Melekler Dünya Üçüncüsü

Sarı Melekler Dünya Üçüncüsü

2012 10 19 katar446kapak 260x173 Sarı Melekler Dünya Üçüncüsü Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen FIVB 2012 Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda, Porto Riko temsilcisi Lancheras de Catano ile 3.’lük maçına çıkan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, mücadeleden 3-0 galip ayrılarak Dünya 3.’sü oldu.

Aspire Ladies Salonu’nda oynanan karşılaşmada Fenerbahçemiz setleri 16-25, 17-25 ve 17-25’lik sokarla kazandı. Fenerbahçemiz aynı takımla gruplarda yaptığı maçı da aynı skorla, 3-0 kazanmıştı. Son Avrupa Şampiyonu unvanıyla bu turnuvaya katılan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, bu sonuçla unvanlarına Dünya 3.’lüğünü de eklemiş oldu.

Düzenlenen ödül töreninde kürsüye Dünya 3.’sü olarak çıkan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımızda Elif Ağca Öner, Turnuvanın “en iyi pasörü” seçildi.

Şampiyonada Fenerbahçe D Grubu’nda Lancheras de Catano ve Afrika temsilcisi Kenya’nın Kenya Prisons takımları ile mücadele etmiş ve her iki maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükselmişti. Yarı finalde Azerbaycan temsilcisi Rabita Bakü ile karşılaşan Fenerbahçe, bu maçtan 3-0 mağlup ayrılınca, bugün üçüncülük maçına çıkmıştı. Sarı Melekler, 2010 yılında katıldıkları aynı turnuvada Dünya Şampiyonu olmuşlardı.


Kategoriler
Popüler Konular