Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda sona yaklaşıldı

Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda sona yaklaşıldı

2012 09 28 s446 260x173 Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda sona yaklaşıldı Kulübümüzün, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın hemen yanında bulunan Kenan Evren Lisesi’nin arsasına karşılık olarak yapmayı taahhüt ettiği 3 okuldan sonuncusu olan Sancaktepe İlköğretim Okulu’nun inşaatında sona yaklaşıldı. 4’te 3’ü tamamlanan okulun, 2012 sonunda bitirilmesi planlanıyor.

30 Nisan 2012’de, üstlenici firma Paksu İnşaat tarafından yapımına başlanan Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda inşaat işleri tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 3 bloktan oluşan ve Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı Osmangazi Mahallesi’nde ihtiyacın yoğun olduğu bir bölgede inşa edilen okul, toplam 720 öğrenci kapasiteli olacak.

İçerisinde yönetim binası, anaokulu, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, tam kapsamlı bilgisayar işlev odası, atölyeler, çok amaçlı beden eğitimi salonu ve 24 öğrenci dersliği yer alan Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda, 1350 m2 taban alanı üzerine inşa edilen 5 katta toplam 6750 m2 kapalı alan bulunuyor.

Yüzde 70-75 oranında tamamlanan, A-B ve C bloklarının yapım işleri bitirilen okul inşaatında dış cephe mantolama işleri, alçı ve boya imalatları, seramik ve granit zemin döşeme çalışmaları, elektrik tesisat, su, havalandırma, sıhhi tesisat, doğalgaz ve kalorifer tesisatı ile çevre düzenleme çalışmaları ise halen sürüyor. Okulun yılbaşından önce tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesi planlanıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği Kulübümüz, Kenan Evren Lisesi’nin arsasına karşılık daha önce Küçükbakkalköy’deki Yeni Kenan Evren Lisesi ve Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’ndeki Yavuztürk İlköğretim Okulu’nu inşa ederek Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etmiş ve bu okullarda eğitim-öğretime başlanmıştı.


Kategoriler
Popüler Konular