Salih Uçan’a Rooney yöntemi…

Salih Uçan’a Rooney yöntemi…

salih56 260x146 Salih Uçana Rooney yöntemi...Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski futbolcusu Ali Güneş, Bucaspor’da oynadığı dönemden tanıdığı, sarı lacivertli takımın genç oyuncusu Salih Uçan için, “Çok yetenekli bir futbolcu; ama ayakları yere sağlam basmalı. Eğer mütevazı özelliğini korursa çok önemli bir futbolcu olur. Aykut Kocaman, Ferguson’un Rooney’i takıma kazandırma yöntemine göre Salih’i takıma monte ediyor. Bence en doğru yol bu” dedi.

AYAKLARI HER ZAMAN YERE BASMALI

Ali Güneş, “Ben Bucaspor’dayken Salih’te oradaydı. Bu nedenle yakından tanıyorum. Kendisini bu şekilde geliştirmeye devam ederse başarılı olur. Fenerbahçe’ye gitmekle çok doğru bir adım attı. Ama Salih’in ayaklarının yere basması çok önemli. Burada medyaya da çok iş düşüyor. Salih’in şımartmazlarsa, ileride çok iyi bir futbolcu olabilir. Yetenekli bir futbolcu” şeklinde konuştu.

AYKUT KOCAMAN, FERGUSON’UN ROONEY DE UYGULADIĞI GİBİ SALİH’İ YAVAŞ YAVAŞ TAKIMA MONTE EDİYOR

Ali, “Bucaspor’da her zaman el üstünde tutuldu. Biraz olsun şımartılmıştı; ama Fenerbahçe’ye geldikten sonra çok farklı bir yere geldiğinin bilincindedir. Aykut hocanın onun için önemli bir şans olduğunu düşünüyorum. Nasıl Ferguson geldiğinde Rooney’i birden değil de bir iki maç oynatıp, sonra yedeğe alarak takıma ısındırdıysa Aykut hoca da aynısı yapıyor. Doğru bir taktik olduğunu düşünüyorum. Salih’i birden ateşe atmamak gerekir. Yavaş yavaş Salih’i bu ortama alıştırmak gerekir. Aykut hoca tabii ki bu konularda tecrübelidir. Salih özünde çok efendi, iyi bir çocuk. Gelişime açık olur ve arkadaş çevresini iyi ayarlarsa Salih’in ileride çok iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 TEKNİK VE TOPA HAKİMİYETİ ÇOK İYİ

Salih’in çok iyi bir top tekniğine sahip olduğunu vurgulayan Ali Güneş, “Çabukluk olarak eksikliği olabilir. Tempoyla ilgili olarak sorun yaşayabilir ya da fizik olarak zayıf kalabilir; ama top tekniği ve topa hakimiyeti açısından çok yetenekli bir futbolcu…” dedi.

 

Kaynak:Radyospor


Kategoriler
Popüler Konular