“Rüya Futbol Ligi”

“Rüya Futbol Ligi”

kata6 4LFXN 210x150 Rüya Futbol Ligiİngiliz The Times gazetesi, Katar Kraliyet ailesinin “Rüya Futbol Ligi” adı altında bir organizasyon düzenlemek için harekete geçtiğini yazdı.

Habere göre, Avrupa’nın en büyük takımlarını 2 yılda 1 yaz aylarında düzenlenecek bir şampiyonada biraraya getirilmesi planlanıyor.

İngiliz The Times gazetesi, Katar Kraliyet ailesinin, “Rüya Futbol Ligi” adı altında bir organizasyon düzenlemek için harekete geçtiğini yazdı. Ancak bir Fransız internet sitesi, geniş yankı uyandıran haberin kendilerine ait bir şaka olduğu görüşünde.

The Times Muhabiri Oliver Kay’in, “Rüya Futbol Ligi” başlıklı haberi, spor dünyasında geniş yankı uyandırdı. Habere göre, Katar Kraliyet Ailesi, Avrupa’nın en büyük takımlarını, 2 yılda 1 yaz aylarında düzenlenecek bir şampiyonada biraraya getirmeye karar vermişti.

“Rüya Futbol Ligi”

Times, Kraliyet ailesinin, Manchester United – Chelsea – Arsenal ve Manchester City gibi Premier Lig takımlarına, sadece katılım bedeli olarak 200 milyon euro önerdiğini de ileri sürdü. Muhabir Oliver Kay; “Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için yaklaşık 55 milyon euro kazandığı düşünüldüğünde, Katarlı yetkililer dünya futbolunu sarsacak bir girişimin önderliğine hazırlanıyor” ifadelerini kullanıyordu.

Times’a göre Barcelona ve Real Madrid’e de, katılım bedeli olarak 200 milyon euro önerilmişti. Gazete, Katar Kraliyet ailesinin Rüya Futbol Ligi girişimini gelecek ay resmiyete dökeceğini de ileri sürdü. Ancak geniş yankı uyandıran haberin yayımlanmasından 3 gün önce Fransız bir internet sitesinde, aynı haberin yer aldığı ortaya çıktı.

İşin ilginç yanı bu internet sitesi insanları eğlendirmeyi amaçlıyordu ve Rüya Futbol Ligi de tamamen hayal ürünü bir haber olarak okuyucuların beğenisine sunulmuştu. Times’ın haberi sonrası, söz konusu site twitter hesabı aracılığıyla; Rüya Futbol Ligi’nin bir fantazi olduğunu; haberin ciddiye alınmasına çok şaşırdıklarını ifade etti.

Futbol dünyası ve katar yönetiminin sessizliği de, times muhabirinin Fransız internet sitesinin haberini gerçekmiş gibi sunduğu izlenimi yarattı.

 

Kaynak:Ntvspor


Kategoriler
Popüler Konular