Rıdvan Dilmen – Üst düzey futbol

Rıdvan Dilmen – Üst düzey futbol

Rıdvan Dilmen Üst düzey futbol
Fenerbahçe maça öyle bir başladı ki, golün çok erken geleceği belliydi.
Özellikle ilk yarı yarı tek kale maç gibiydi. Gol ‘geliyorum’ dedi, geldi.
İkinci de ilk gol gibi ‘geliyorum’ dedi.
F.Bahçe çok yüksek tempoyla başladı maça. Savunma dörtlüsünün üçü hücuma da çıktı. Takım Gaziantep yarı alanına yerleşince savunma da orta çizgiye kadar çıktı. Bu durumda Gaziantep’in yapacağı hiçbir şey kalmadı. Şut var, duran top var, en önemlisi kanat bindirmeleri var. Mükemmel bir ilk yarı oynadı Fenerbahçe.
İkinci yarıda skorun verdiği rahatlık ve biraz da yorgunlukla Fenerbahçe savunması arkaya attı kendini. Orta alan oyuncuları da o bölgede basmayınca Gaziantepspor bu durumdan yararlandı. Bu bölümde net iki pozisyon buldular; üçüncüde de gol geldi.

Salih oyuna geç alındı
Gaziantepspor golden sonra maça ortak olmaya niyetlendi. Ersun Yanal biraz geç kalmış olsa da doğru ismi oyuna aldı, Salih’i. Ve Salih birebir kaldığı rakibini çok güzel geçerek Emenike’ye golü attırarak farkın ikiye çıkmasını sağladı.
Maçtan önce Pierre Webo’nun yerine Emenike’yi oynatması takımın geleceği ve bütünlüğü açısından önemli. Emenike son 10 gün içinde 5. golünü (İkisi milli takımda) attı.
Fenerbahçeli futbolcular üst düzey motivasyon ve güvenle oynuyorlar. Ersun Yanal, yüksek tempolu ve agresif bir takım yaratmış. Kadro içindeki rekabet iyice arttı. Bu F.Bahçe adına çok olumlu.
Yalnız Ersun Yanal’ın oyuna müdahalede daha erken davranabilir.
G.Antep ilk yarı hiçbir şey yapmadı, yapamadı. F.Bahçe izin vermedi. İkinci yarı Fenerbahçe de biraz imkan verince oyuna ortak olmaya çalıştılar. İlker Meral özellikle ilk yarısı zor olmayan maçı kazasız belasız bitirdi
Rıdvan Dilmen - Üst düzey futbol


Kategoriler
Popüler Konular