RIDVAN DİLMEN: “FENERBAHÇE ŞUT TAKIMI”

RIDVAN DİLMEN: “FENERBAHÇE ŞUT TAKIMI”

ridvan dilmen564 1 260x186 RIDVAN DİLMEN: FENERBAHÇE ŞUT TAKIMIFenerbahçe’nin Orduspor’u 2-1 yendiği maçının ardından NTV’de yayınlanana %100 Futbol programında yorumcu Rıdvan Dilmen açıklamalarda bulundu.

“FENERBAHÇE ŞUT TAKIMI”

Dilmen ilk olarak Fenerbahçe’yi değerlendirirken, “Ön tarafta baskı yapmaya çalıştı Fenerbahçe. Ordu gibi bir takıma karşı tek kale maç yaptı. Korkunç taraftar desteği vardı. Bekir müthiş oynadı. Hiç kimse sallandı diyemeyiz. Fenerbahçe iyi oynadı hakikaten. Fenerbahçe şut takımı. Sıkı bir takım fenerbahçe. Orta sahayı güle oynaya geçemez kimse. Sadece şutla maçı bitiremezsiniz. Ceza sahasına da girmeniz lazım. Sağdan, soldan ataklar da oldu. 2-1′den herkes memnundur. Oyun olarak rakibine ‘puan alamazsın’ dedi.” şeklinde konuştu.

“GAZİANTEPSPOR MAÇINA TERCİH EDERİM”

Fenerbahçe’nin son dönemdeki performansını da değerlendiren Rıdvan Dilmen, “Hem Avrupa’da hem de ligde toparlandı Fenerbahçe. Orta saha oynayanlardan birisi Portekiz milli, diğeri Türk milli diğeri de Cristian. Çok önemli oyuncular. Önde Stoch ve Kuyt’la birlikte açabilirsiniz rakibinizi. Bu oyunla kazanılmış olması önemliydi. Geleceğe umutla bakabiliyor insanlar. Deplasmanda bu baskıyı uygulayabilecek mi bu önemli. İçerde bir şekilde baskı kurarsınız. Yobo’nun sezgileri müthiş. Meireles en çok yorulan oyuncu oldu bugün. Gökhan çok diriydi. Fenerbahçe toparlamış, iyi sinyaller verdi. Limassol maçında bir özgüven geldi, bu maçla tavan yaptı. Bu skor ve bu oyunu 3-0′lık Gaziantepspor maçının yerine tercih ederim.” dedi.

“ALEX’İ İZLEMEK İSTERDİM BUGÜN”

Alex hakkında da konuşan Dilmen, “Tabi ki alex, taraftarların kalbinde olacaktır ama taraftarın takımı sahiplenmesi lazım. Keşke Alex, sonradan girip hünerlerini gösterseydi bugün. Alex konusunu tekrar gündeme getirmek istemiyorum ama izlemek isterdim bugün. Taraftar kimsenin beklemediği kadar hocasına ve takıma sahip çıktı, dış etkenlerden etkilenmedi.” dedi.

 

Kaynak:Sporx


Kategoriler
Popüler Konular