Pianigiani: “Galibiyet için ekstra efor sarf etmeliyiz”

Pianigiani: “Galibiyet için ekstra efor sarf etmeliyiz”

2012 10 05 pianigiani4462 260x173 Pianigiani: “Galibiyet için ekstra efor sarf etmeliyiz” Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Simone Pianigiani, Panathinaikos maçından saha avantajıyla mutlak galibiyet beklediklerini, ancak bunun için de oyuncularının ekstra efor sarf etmeleri gerektiğini söyledi.

Simone Pianigiani, Fenerbahçe Ülker’in, Turkish Airlines Euroleague A Grubu 4. hafta mücadelesinde 1 Kasım Perşembe günü Panathinaikos ile Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynayacağı maç öncesi, değerlendirmelerde bulundu.

Pianigani şunları söyledi:

Panathinaikos’la oynanan tüm maçlar, zorlu maçlardır. Bu sene bulunduğumuz gruptan dolayı zorlu maçların olması gayet doğal. Gecen hafta Real Madrid’de olduğu gibi tamamen sağlıklı ve hazır takımımız henüz yok. Ama ev sahibi olmamız bizim için her zaman avantaj. Bu yüzden de mutlaka kazanmalıyız. Oyuncularımın ekstra efor göstermeleri gerekiyor özellikle ribaundlar ve top çalma açısından. Su anda enerjimizi vermemiz gereken şeyler bunlar. Topa ne kadar çok sahip olabilirsek o kadar iyi olur. Bu konuda da ekstra efor sarf edilmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde rakip takımın özellikleriyle savaşabiliriz; özellikle fiziksel güçleriyle. Oyuncularımın hazır olmalarını umut ediyorum. Bu gruptan çıkmak için çok ekstra çalışmamız gerekiyor. Böylece bu aşamadan sonra daha da iyi olabilmek için çok vaktimiz olacaktır”


Kategoriler
Popüler Konular