Piangiani: “İyi bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz”

Piangiani: “İyi bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz”

2012 10 02 po446 260x173 Piangiani: “İyi bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz” Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Piangiani Spor Toto Türkiye Kupası grup elemeleri öncesi düzenlenen basın toplantısında, henüz yüzde 100 hazır durumda olmadıklarını ancak iyi bir takım olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Takım Kaptanımız Ömer Onan ise İzmir’de bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, gruptan çıkmayı başaracak güçte olduklarını ifade etti.

Basketbol erkeklerde, İzmir’in ev sahipliğinde Fenerbahçe Ülker, Erdemir, Galatasaray Medical Park ve Olin Edirne takımlarının mücadele edeceği D Grubunun İTK Uşakizade Köşkü’nde gerçekleştirilen basın toplantısına İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, kulüp temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Toplantıda konuşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın başantrenörü Simone Piangiani, “Burada olduğum için çok mutluyum. Türkiye ligi, tüm ligler arasında önemli yere sahip bir lig. Amacımız iyi bir başlangıç yapmak olacaktır. Sezon başında hiçbir takım %100 durumda değil. Biz de hazır değiliz. Ama Fenerbahçe Ülker olarak iyi bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz. Sezona da bu şekilde devam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Fenerbahçe Ülker Takım Kaptanı Ömer Onan ise, “Her yıl olduğu gibi bu sezona da Türkiye Kupası ile başlıyoruz. İzmir’de olmaktan dolayı mutluyuz. Turkish Airlines Euroleague ve Beko Basketbol Ligi başlamadan önce kendimizi göreceğiz. Önemli takımlarla oynayacağız. Bu yıl Avrupa’nın gözü daha fazla üzerimizde olacak. İspanya’nın ardından en güçlü ikinci lige sahibiz. Buraya gruptan çıkmaya geldik ve bunu başaracak güçteyiz. Sezon öncesinde bazı sıkıntılar yaşadık ama şimdi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Takım Menajeri Serdar Apaydın ise “Sezona Türkiye Kupası ile başlıyoruz. Bu maçların her takıma hayırlı olmasını diliyorum. Sakatlık olmadan bir sezon geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.


Kategoriler
Popüler Konular