Olimpiyat Takımımıza Fenerbahçe’den 17 sporcu

Olimpiyat Takımımıza Fenerbahçe’den 17 sporcu

london GUEOC 225x160 Olimpiyat Takımımıza Fenerbahçe’den 17 sporcu Londra Olimpiyatları için kota sürelerinin dolmasıyla birlikte, Türkiye’nin sporcu listesi de netleşti. 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında Londra’da yapılacak oyunlara Türkiye tarihindeki en fazla sayıda sporcuyla katılacak. Türkiye, Londra Oyunlarında 16 branşta 114 sporcuyla mücadele edecek.

Yarıştığı 9 branşta en iddialı takımları kuran, en başarılı sporcuları bünyesinde barındıran Fenerbahçe Spor Kulübü de; 17 sporcuyla, Türk Olimpiyat Takımına en fazla sporcu veren kulüplerin başında geliyor.

Türkiye Londra Olimpiyatlarında atıcılıkta 5, yelkende 5, atletizmde 33, boksta 6, yüzmede 6, badminton, okçuluk ve jimnastikte 1′er, basketbol ve voleybolda 12′şer, bisiklet ve tekvandoda 3′er, güreşte 13, halterde 9, judo ve masa tenisinde ise 2′şer sporcuyla temsil edilecek.

Fenerbahçeli Milli Atletlerimiz Fatih Avan, Hüseyin Atıcı, Gamze Bulut, Tuğçe Şuhutoğlu, Nimet Karakuş, Karin Melis Mey, Burcu Ayhan ve Nevin Yanıt; Fenerbahçeli Milli Boksörlerimiz Ferhat Pehlivan(49 Kg), Yakup Şener(64 Kg) ve Adem Kılıççı(75 Kg);  Fenerbahçeli Milli Kadın Basketbolcularımız Birsel Vardarlı ve Esmeral Tunçluer; Fenerbahçeli Milli Masa Tenisçimiz Melek Hu; Fenerbahçeli Milli Bayan Voleybolcumuz Eda Erdem Dündar ile Fenerbahçeli Milli Yelkencilerimiz Nazlı Çağlı Dönertaş ve Alican Kaynar, Londra’da Türkiye adına madalya mücadelesi verecek.

Hem kadınlarda hem de toplam sporcu sayısında tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşan Türkiye, ayrıca jimnastik, badminton, voleybol, bayanlar basketbol ve atletizmdeki kadınlar 4×400 bayrak yarışları olmak üzere 5 branşta tarihinde ilk kez olimpiyatlarda temsil edilecek. Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcular ve branşları şöyle:

Atıcılık (3 erkek, 2 kadın)

Erkekler:
Yusuf Dikeç (ateşli ve havalı tabanca)
Oğuzhan Tüzün (trap-skeet, trap)
İsmail Keleş (ateşli-havalı tabanca)

Kadınlar:
Nihan Kantarcı (trap-skeet, trap)
Çiğdem Özyaman (trap-skeet, skeet)

Atletizm (8 erkek, 25 kadın)

Erkekler
Fatih Avan (cirit atma) (Fenerbahçe)
Eşref Apak (çekiç atma)
Ercüment Olgundeniz (disk atma)
Bekir Karayel (maraton)
Polat Kemboi Arıkan (5 bin ve 10 bin metre)
Tarık Langat Akdağ (3 bin metre engelli)
İlham Tanui Özbilen (1500 metre)
Hüseyin Atıcı (gülle atma) (Fenerbahçe)

Kadınlar
Bahar Doğan, Sultan Haydar, Ümmü Kiraz (maraton)
Binnaz Uslu, Gülcan Mıngır, Özlem Kaya (3 bin metre engelli)
Aslı Çakır Alptekin, Tuğba Karakaya, Gamze Bulut (Fenerbahçe) (1500 metre)
Nagihan Karadere (400 metre engelli)
Pınar Saka (400 metre)
Tuğçe Şuhutoğlu ( Fenerbahçe) Kıvılcım Kaya (çekiç atma)
Dudu Karakaya (5 bin metre)
Nimet Karakuş (Fenerbahçe) (100 metre)
Semiha Mutlu (20 kilometre yürüyüş)
Karin Melis Mey (Fenerbahçe) (uzun atlama)
Merve Aydın (800 metre)
Burcu Ayhan (Fenerbahçe)(yüksek atlama)
Nevin Yanıt (Fenerbahçe) (110 metre engelli)
Pınar Saka, Meliz Redif, Sema Apak, Birsen Engin, Özge Akın, Elif Yıldırım (4×400 bayrak)

Boks (6 erkek)

Ferhat Pehlivan 49 Kg (Fenerbahçe)
Selçuk Eker 52 Kg
Fatih Keleş 60 Kg
Yakup Şener 64 Kg (Fenerbahçe)
Adem Kılıççı 75 Kg (Fenerbahçe)
Bahram Muzaffer 81 Kg

Badminton (1 kadın)

Neslihan Yiğit

Basketbol (12 kadın)

Nevriye Yılmaz
Esmeral Tunçluer (Fenerbahçe)
Birsel Vardarlı (Fenerbahçe)
Nilay Kartaltepe
Tuğba Palazoğlu
Bahar Çağlar
Işıl Alben
Şaziye İvegin
Yasemin Horasan
Tuğçe Canıtez
Begüm Dalgalar
Kuanitra Holingsvorth

Bisiklet (3 erkek)

Ahmet Akdilek
Miraç Kal
Kemal Küçükbay

Jimnastik (1 kadın)
Göksu Üçtaş (artistik)

Güreş (12 erkek, 1 kadın)

Erkekler:
Ayhan Karakuş Grekoromen 56 Kg
Rahman Bilici Grekoromen 60 Kg
Atakan Yüksel Grekoromen 66 Kg
Selçuk Çebi Grekoromen 74 Kg
Nazmi Avluca Grekoromen 84 Kg
Cenk İldem Grekoromen 96 Kg
Rıza Kayaalp Grekoromen 120 Kg
Ahmet Peker Serbest 55 Kg
Ramazan Şahin Serbest 66 Kg
İbrahim Bölükbaşı Serbest 84 Kg
Serhat Balcı Serbest 96 Kg
Taha Akgül Serbest 120 Kg

Kadınlar:
Elif Jale Yeşilırmak 63 Kg

Halter (5 erkek, 4 kadın)

Erkekler:
Erol Bilgin 62 Kg
Hurşit Atak 62 Kg
Mete Binay 69 Kg
Fatih Baydar 85 Kg
İbrahim Arat 94 Kg

Kadınlar:
Nurdan Karagöz 48 Kg
Aylin Daşdelen 53 Kg
Bediha Tunadağı 58 Kg
Sibel Şimşek 63 Kg

Judo (1 erkek, 1 kadın)

Kadınlar:
Gülşah Kocatürk 78 kilo

Erkekler:
Sezer Huysuz 73 kilo

Masa Tenisi (1 kadın, 1 erkek)

Kadınlar:
Melek Hu (Fenerbahçe)

Erkekler:
Bora Vang

Okçuluk (1 kadın)

Begül Löklüoğlu (klasik yay)

Tekvando (2 erkek, 1 kadın)

Kadınlar:
Nur Tatar 67 Kg

Erkekler:
Servet Tazegül 68 Kg
Bahri Tanrıkulu 80 Kg

Voleybol (12 kadın)

Esra Gümüş
Gülden Kayalar Kuzubaşoğlu
Gizem Güreşen
Ergül Avcı
Polen Uslupehlivan
Bahar Toksoy
Özge Kırdar Çemberci
Gözde Sonsırma
Naz Aydemir
Neriman Özsoy
Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe)
Neslihan Darnel

Yelken (1 kadın, 4 erkek)

Kadınlar:
Nazlı Çağla Dönertaş (Laser Radial) (Fenerbahçe)

Erkekler:
Mustafa Çakır (Laser)
Deniz Çınar (470)
Ateş Çınar (470)
Alican Kaynar (Finn) (Fenerbahçe)

Yüzme (3 kadın, 3 erkek)

Kadınlar:
Burcu Dolunay (50 ve 100 metre serbest)
Hazal Sarıkaya (100 metre sırtüstü)
Dilara Buse Günaydın (100 ve 200 metre kurbağalama)

Erkekler:
Derya Büyükuncu (200 metre sırtüstü)
Ediz Yıldırımer (1500 metre serbest)
Kemal Arda Gürdal (100 m Serbest)

Kategoriler
Popüler Konular
turk porno ankara escort antalya escort ankara escort antalya escort antalya escort izmir escort konya escort gaziantep escort izmit escort