Nunweiller ne Fenerbahçe’yi ne de o maçı unutabilmiş

Nunweiller ne Fenerbahçe’yi ne de o maçı unutabilmiş

2012 10 30 dergi006 260x173 Nunweiller ne Fenerbahçe’yi ne de o maçı unutabilmiş1968-1970 yılları arasında Fenerbahçemizin formasını başarıyla taşımış olan Romen futbolcu Ion Nunweiller, katıldığı Romanya Fenerbahçeliler Derneği’nin balosunda verdiği bir röportajda o maçı ve Fenerbahçe’yi ne kadar sevdiğini bakın nasıl anlatmış:

“Romanya’dan birçok futbolcu Türkiye’de değişik takımlarda futbol oynadı. Ben de Türkiye’de Fenerbahçe’de futbol oynadım. Ancak Fenerbahçe benim hayatımın bir parçası oldu. Bundan dolayı da çok mutluyum. Fenerbahçe’de şampiyonluklar ve kupalar kazandım. Ben Fenerbahçe’yi hiçbir zaman unutmadım, sağ olsun Fenerbahçe de beni hep hatırladı.

Özellikle Fenerbahçe taraftarını unutmam mümkün değil. Avrupa kupalarından elediğimiz ve sahamızda 2-1 yendiğimiz Manchester City maçının ardından bütün taraftarlar sahaya girmiş tüm oyuncuları omuzlara almışlardı. O günleri ve taraftarın sevgisini unutmam asla mümkün değil.

Geçen yıl yaşananları ben de buradan takip ettim. Yaşananlara çok üzüldüm ancak taraftarın başkanını ve takımını sahiplenmesine, Başkanın da tüm zorluklara rağmen Fenerbahçe’sinden vazgeçmemesine çok sevindim, gurur duydum. Düşünün ki ülkeyi tüm sportif alanlarda temsil eden başarılı bir spor kulübünün başkanını, haksız yere 1 yıl boyunca sevdiklerinden Fenerbahçe’sinden ayrı bırakıyorsunuz. Ancak tüm yaşananlar geride kaldı. Fenerbahçe şu an hem Türkiye Ligi’nde hem Avrupa Ligi’nde yoluna devam ediyor. Tüm futbolculara, teknik heyete buradan başarılar diliyorum.

Romanya da 15 yıl Fenerbahçe’de ise 2 yıl futbol oynadım. Hayatımın en güzel 2 yılını Fenerbahçe’de geçirdim. Bu sürede yaşadıklarımı, arkadaşlıkları ve dostlukları nasıl unuturum. 2009 yılında Fenerbahçemizin eski Asbaşkanı Ali Koç tarafından bana hediye edilen Asr-ı Fener kitabını evimin en güzel köşesine koydum. Beni ziyaret edenlere bu kitabı gösteriyorum ve nasıl bir kulüpte futbol oynadığımı gururlanarak anlatıyorum. Fenerbahçe’ye gelmemde, o yılları yaşamamda emeği gecen herkese, Başkanımız Aziz Yıldırım ve tüm yöneticilere, teknik heyet ve futbolcularımıza, Romanya Fenerbahçe Derneği Başkanı Mustafa Okşar’a ve derneğin üyelerine sonsuz şükran ve sevgilerimi sunuyorum”


Kategoriler
Popüler Konular