Meireles için Boas ve Torres’ten açıklama!..

Meireles için Boas ve Torres’ten açıklama!..

meireles22 210x150 Meireles için Boas ve Torresten açıklama!.. Portekizli futbolcu Raul Meireles’i yakından tanıyan eski hocası ve takım arkadaşı gördüğü kırmızı kartı ile oyuncunun genel karakterini değerlendirdi.

Torres’in sözleri dikkat çekici; “Raul lehine tüm paramı ortaya koyarım…”

Fenerbahçe’de Raul Meireles’in Galatasaray derbisinde gördüğü kırmızı kartın yankıları devam ediyor. Bu hareketi ve kırmızı kartı oyuncuyu yakından tanıyan iki isim değerlendirdi, Andre Villas Boas ve Fernando Torres.

Portekizli futbolcunun Chelsea’den eski hocası Luis Andre de Pina Cabral e Villas-Boas ve oyuncunun Londra ekibinden yakın arkadaşı Fernando Jose Torres Sanz de Meireles’in kırmızı kartı ve oyuncunun karakteri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

BOAS: “RAUL’UN GAY İŞARETİ
YAPMASI OLASI DEĞİL”

35 yaşındaki genç çalıştırıcı kırmızı karttan haberdarı olduğunu ve görüntüleri internetten gördüğünü söylerken, “Raul Meireles’in kırmızı kartıyla ilgili yorum yapmak aslında çok zor bir durum çünkü benim çok yakından tanıdığım, çok saygılı bir profesyoneldir. Rakibe saygı göstermesinin yanı sıra hakemlere de aynı düzeyde saygılı bir oyuncudur. Raul gibi bir oyuncunun isminin olumsuz bir olayda geçmesi çok zordur.

Raul’ün bir hakeme, bir oyuncuya ya da herhangi bir insana “Gay” işareti yapması olası değil. Raul’ün hem futbolculuğunu hem kişiliğini iyi biliyorum ve böyle bir olayda isminin geçmesi çok garip.

Raul’ün Fenerbahçe için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu ve şampiyonluk için oynayan bir takımda mücadele ettiğini biliyorum. Raul her zamanki gibi takdir edilen ve Fenerbahçe’de de takdir edilen bir oyuncu.”

TORRES: “RAUL LEHİNE
TÜM PARAMI ORTAYA KOYARIM”

Meireles’in eski takım arkadaşı yıldız futbolcu Fernando Torres de Meireles’in kırmızı kart görmesi çok şaşırtıcı bir durum olduğu belirtti. Hem Liverpool’dan hem de Chelsea’den tanıyorum. Daha önce onun hiç kırmızı kart gördüğüne şahit olmadım. Çok şaşırtıcı Raul’ün kırmızı kartla oyundan atılması.

Görüntüleri internette gördüm. Meireles gibi bir oyuncu asla hakeme ya da herhangi birine tükürmemiştir. Bundan eminim. Onu hem sahada hem de saha dışında çok iyi tanıyorum. Ne hakeme tükürdüğüne, ne de seksist bir davranışta bulunduğuna inanmıyorum.

Bırakın birinin suratına tükürmeyi, Meireles yere bile diğer takıma arkadaşlarna nispeten nadiren tükürürdü. Raul’ün hakemin suratına tükürdüğünü hayal bile edemiyorum. Bununla ilgili ortada herhangi görsel bir kanıt bulabileceğinizi de sanmıyorum. Raul’ün bu tarz olayların içinde yer alması imkansız.

Raul’ü Fenerbahçe’de takip ediyorum. Kendisi 28-29 yaşında ve bu yaşına kadar kırmızı kart görmemiş. Onun hakeme tüküreceğine ya da seksist bir harekette bulunacağına ihtimal vermiyorum çünkü onu çok iyi tanıyorum. Onun nasıl bir insan olduğunu çok iyi biliyorum ve isminin bu tarz olaylarla anılması hiç adil değil.

Raul lehine tüm paramı ortaya koymam gerekse, bütün paramı ortaya koyardım.”

 

Kaynak:Sporx


Kategoriler
Popüler Konular