Mehmet Topal yüzde 99 F.Bahçe’de mi?

Mehmet Topal yüzde 99 F.Bahçe’de mi?

Mehmet Topal ile Fenerbahçe yüzde 99 anlaşmaya vardı. İmza milli kamp sonrası atılacak.

Ali Yıldırım, menajerlerle prensipteanlaştı. Valencia’ya 6 milyon Eurobonservis ödenecek. Fenerbahçe, Salih Uçan’dan sonra Mehmet Topal’ın da işini bitiriyor. Sarı Lacivertliler 2 sezondurİspanya’nın Valencia takımındaforma giyen A Milli futbolcu ileprensipte anlaşma sağladı. Topal’ın menajeri ile günlerdir yapılan temaslarından ardındaniş anlaşma noktasına gelindi.

Orta sahadaSelçuk Şahin ve Cristian gibi iki önemli ismi elinde bulunduran Fenerbahçe, Melo-Selçuk İnan modeli iki ortasaha yaratmak için resmen düğmeye bastı. Asbaşkan Ali Yıldırım, Topal’ın menajerleri Batur Altıparmak, Ali Egesel ve Ogan Tarhan ileçeşitligörüşmelerde bulundu.

66 maç oynadı, 3 gol attı

Valencia’nın 2 yıl önce 5.5 milyon euroyaaldığı Mehmet Topal’ın gidişine de sıcak baktığı ve Fenerbahçe’nin bu rakama yakın bir para vereceği belirtildi. 8 milyoneuro değeri bulunan Topal ile Tino Costa için Fenerbahçe’nin 14 milyoneuro verdiği iddia ediliyor. Topal’ı bitiren Fener, Costa’yı da ilerleyen günlerde ikna edebilir.

Topal bilindiği gibi 2006’da Çanakkale Dardanel’den 1 milyon euroyaGalatasaray’a gelmişti. Cimbom’un 2008 yılındaki şampiyonluğunda katkısı bulunan Topal, 2010’da ise 450 bineuroluk alacağını bırakarak Valencia’nın yolunu tutmuştu. Topal 2sezonda toplam 66 resmimaça çıkarken 3gol atmayı başardı.

Kocaman için ideal aday

A Milli Takım’ın orta sahadakiönemli isimlerinden Topal, Hiddink döneminde bir arakadro dışı kalmış ve tercih edilmemişti. Abdullah Avcıtarafından yeniden A MilliTakım’a alınan Topal, “Örümcek adam” olarak biliniyor. Topal, uzaktanşutları vepas dağıtımı ile Kocaman’ın gözüne girerken Barçasistemi için ideal isim olarak görünüyor.

 


Kategoriler
Popüler Konular