Mehmet Topal: “Daha çok pas, mücadele ve takım oyunu”

Mehmet Topal: “Daha çok pas, mücadele ve takım oyunu”

mehmettopalhaberirrr 270x135 Mehmet Topal: “Daha çok pas, mücadele ve takım oyunu” Yeni transferlerimizden Mehmet Topal, Avusturya kampının da çok iyi geçtiğini ve takıma adaptasyon sorunu yaşamadığını belirterek, takım arkadaşlarıyla beraber, yeni sezonda daha çok pas yapan, mücadele eden ve takım oyunu oynayan bir Fenerbahçe izlettirmek için Aykut Kocaman yönetiminde çalıştıklarını söyledi.

FB TV’nin sorularını yanıtlayan Mehmet Topal, kendi oyun anlayışı, Şampiyonlar Ligi ve bir diğer yeni transferimiz Drk Kuyt hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

Mehmet Topal devam eden Avusturya kampını “Kamp çok iyi geçiyor. Takım halinde çok iyi hazırlanıyoruz. Yorucu idmanlar yapıyoruz. Şu anda olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadık. Umarım emeğimizin karşılığını sezon sonunda alırız” cümleleriyle değerlendirdi.

Takım içindeki hava ve kendisinin takınma adaptasyonu hakkında ise Mehmet Topal, “Ortam çok iyi. Takım içindeki arkadaşlık en iyi seviyede. Zaten çoğu Milli Takımdan da arkadaşım. Hiçbir zorluk yaşamadım. Takım halinde çok iyi bir sezon başı hazırlık dönemi geçiriyoruz. Takım arkadaşlarım beni aralarına çok çabuk kabul ettiler. Burada gerçekten çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Bunu maçlara yansıtırsak, çok iyi neticeler alırız” diye konuştu.

Oyun anlayışının, sahada gücünün sonuna mücadele etmek olduğunu söyleyen Mehmet Topal, “Şimdiye kadar oynadığım tüm takımlarda, gücümün son damlasına kadar mücadele eden, bunu hisseden bir oyuncu oldum. Bunda bir değişiklik olmayacak. O formanın hakkını vermek için daha önceki yıllarda başka takımlarda ne yaptıysam, Fenerbahçe’de de aynısını yapacağım. Takıma bir şeyler verebilirsem, mutlu olacağım” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin bu sezonki oyun tarzını, “Daha çok pas yapan, mücadele eden, takım oyunu oynayan bir takım kurmaya çalışıyoruz. Hocamızın istediklerini yapmaya çalışıyoruz. Hocamızın istediklerini yaparsak, çok iyi bir takım oluruz” cümleleriyle aktaran Mehmet Topal, Şampiyonlar Ligi hakkında ise, “Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli bir kulvar. Rakiplerimizi bekliyoruz. Çok iyi bir ekip oluşturduk, yeni oyuncular geldi. İlk turu geçip, guruplara kalmak için kurada rakibimizi bekleyeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Mehmet Topal son olarak Dirk Kuyt hakkında ise, “Kariyeri ortada olan bir oyuncu. 2-3 gündür beraberiz. Karakter olarak da takıma en iyi şekilde faydalı olmaya çalışan bir oyuncu” yorumunda bulundu.


Kategoriler
Popüler Konular