“Marsilya’nın gücü artık, Alper’i Fenerbahçe’den almaya yetmez”

“Marsilya’nın gücü artık, Alper’i Fenerbahçe’den almaya yetmez”

Olympique Marsilya Kulübü’nün transfer komitesi üyesi olan FIFA Menajeri Mithat Halis, Fransız kulübünün, Fenerbahçeli Alper Potuk’a ilgisinin yeni olmadığını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Halis, “Eskişehirspor’la Marsiyla, Avrupa Ligi’nde karşı karşıya geldiği zaman Alper’i tanıdılar. Teklifte bulundular. 5 milyon Euro verdiler. Eskişehirspor daha fazla istedi. Transfer olmadı. Alper iki defa Marsilya’ya karşı oynadı. Orada Bruno Cheyrou vardı. Yaşlanıp gidecek olduğu için yerine Alper’i tavsiye etti. Alper’le karşılıklı oynadı ve onu çok beğendi.  Cheyrou’yla konuştum, ‘Alper çok iyi oyuncu. Uzmanı olarak söylüyorum. Karşılıklı olarak söylüyorum. Ben de orta sahayım. çok iyi oyuncu’ dedi. Ama Marsilya 5 milyon Euro’nun üzerine çıkamadı. Alper de Fenerbahçe’ye gitti” dedi.

ALPER’İ ZATEN BİLİYORLARDI, DEFALARCA İZLEDİLER

Aykut Kocaman’ın o zaman Fenerbahçe teknik direktörü olduğunu hatırlatan Mihat Halis,”Aykut hoca, ‘Marsilya gerçekten istiyor mu Alper’i’ dedi. Ersun hoca da gelişmeleri biliyor; çünkü Marsilya, Ersun hocaya da sordu, Alper’i. Yani Marsilya’nın şimdi izlemesi, keşfetmesi gibi bir şey yok. Zaten Alper’i biliyorlardı, defalarca izlemişlerdi” ifadelerini kullandı.

ARTIK MARSİLYA, ALPER’İ FENERBAHÇE’DEN ALAMAZ

Halis, bundan böyle Marsilya’nın Alper’i alamayacağını belirterek, “Marsilya’nın gücü artık, Alper’i Fenerbahçe’den almaya yetmez. Zaten Fransa’da vergi yasaları çıktı. Alper’i çok daha büyük takımlar alabilerse alır” diye konuştu.

AZPILICUETACHELSEA GİTTİ, VEYSEL SARI’YI ÇOK İSTEDİLER, ŞİMDİ AYTAÇ KARA’YI İSTİYORLAR

Marsilya’nın sadece Alper’i değil, Türkiye Ligi’nde iyi oynayan pek çok oyuncuyu izlediğini belirten Halis, “Eskişehirsporlu Aytaç Kara için olumlu rakamlar geldi. Veysel Sarı’yı bir ara çok istediler. Ama yine rakamda anlaşılamadı. Azpilicueta, Chelsea’yi gidince Veysel’i almayı çok istediler” dedi.  

 

Kaynak:Radyospor


Kategoriler
Popüler Konular