Kuyt’tan özel istek

Kuyt’tan özel istek

Fenerbahçe’nin “Asla Yalnız Yürümeyenler” diyarı Liverpool’dan transfer ettiği Kuyt, “İmzamda taraftarı görmek isterim” deyince yönetim perşembe günü herkesi stada çağırdı.

ransfer sürecindeki profesyonelliğiyle F.Bahçeli yetkilileri kendisine hayran bırakan Dirk Kuyt’ın yönetimden özel bir ricası vardı. Hollanda’nın Euro 2012’den elenmesi sonrası Kuyt, yöneticilere bir an önce İstanbul’a gelip basın önünde imza atmak istediğini ancak törene taraftarların da katılmasını istedi.

F.Bahçe’ye transferi sonrası, Hollanda ve Euro 2012’de bulunduğu Ukrayna’daki Türkler’in büyük ilgisiyle karşılaşan Kuyt, “İmza vermekten yoruldum. Twitter’dan gelen mesajları gördükçe heyecanım artıyor. Bir an önce bu taraftarla buluşmak istiyorum. Ben ‘Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ diyen bir kulüpten geliyorum. Tek başıma imza atmak istemiyorum” dedi. Kuyt’ın isteğini memnuniyetle karşılayan F.Bahçe yönetimi, imza töreninin perşembe günü 13.00’te yapılacağını açıkladı.

Erken gelmek istedi

9 Temmuz’a kadar tatil hakkı bulunan Kuyt, teknik ekiple bu konuyla ilgili de bir görüşme yaptı. 3 haftalık süreçte, tatille birlikte yürütmesi gereken programın detaylarını aldı. Ne zaman dönmesi gerektiğini soran Hollandalı’ya, “Sezonu 3 Temmuz’da açacağız. Ancak senin 3 haftalık tatil hakkın var. 9 Temmuz’a kadar izin yapabilirsin” denildi. Ancak Kuyt hazırlık kampını çok önemsediğini belirterek, “3 Temmuz’daki sezon açılışında orada olmak istiyorum” dedi.

Binlerce hoşgeldin mesajı

Kuyt, Fenerbahçe kulübünü Liverpool’da oynarken de tanıdığını, ancak transfer olduktan sonra büyüklüğünü daha iyianladığını ifade ediyor. Hollanda ve Avrupa’daki Türkler’in ilgisi karşısında büyük şaşkınlık yaşayan oyuncu, “Sadece bir günde binlerce taraftar bana ‘Hoş geldin’ mesajı attı. Çok duygulandım. Hemen Twitter’daki fotoğrafımı Fenerbahçe formalı bir fotoğrafımla değiştirdim” dedi.

Carlos örnek oldu

Statta imza geleneği 19 Haziran 2007’de Roberto Carlos’la başlamıştı.


Kategoriler
Popüler Konular