Kuyt: Türkiye cazibe merkezi olacak

Kuyt: Türkiye cazibe merkezi olacak

fft104mm2117539 260x146 Kuyt: Türkiye cazibe merkezi olacakFenerbahçe’nin yıldızı Dirk Kuyt’ın iddiası: “Sezon başından bu yana üst düzey futbolcular transfer edildi. Devre arasında da dev isimler Türkiye’yi tercih etti. Türkiye, çok yakında İngiltere, İspanya ve Almanya’dan sonra Avrupa’nın en ilgi çeken ligi olacaktır”

İngiltere’nin ünlü ekibi Liverpool’da yıllarca görev yaptıktan sonra yapılan teklifi kabul ederek, Fenerbahçeli olan Dirk Kuyt, Türkiye Süper Ligi’nin yakın bir zamanda Avrupa’nın en iyi 4 ligi arasına gireceğini ileri sürdü. Transfer dönemi ve Süper Lig’le ilgili açıklamalarda bulunan Hollandalı futbolcu, yıldız isimlerin transferi, lige kalite katacağını dile getirdi. “Ne kadar doğru bir seçim yaptığımı bir kez daha gördüğüm için çok mutluyum. Türkiye Süper Ligi’ni hafife alan hata yapar. Sezon başından beri baktığımızda tüm takımlar üst düzey futbolcular transfer etti.

Ligin kalitesini artıracak

Devre arasında da dev isimler, kendilerine yapılan cazip tekliflere rağmen, Türkiye’yi tercih etti. Bu, Süper Lig’in ve oynanan futbolun kalitesini artıracaktır. Türkiye, çok yakında, İngiltere, İspanya ve Almanya’dan sonra en ilgi çeken lig olacaktır. Türkiye’de stat konusunda da büyük bir atılım var. Yeni ve kaliteli statlarla birlikte bu transfer furyası da devam ederse, Türkiye üst düzey oyuncular için çok cazibeli bir futbol ülkesi olur” diyerek, Türk futbolunun geleceğiyle ilgili umut dolu sözler sarf etti.

 

Kaynak:Fanatik

 


Kategoriler
Popüler Konular