Kuyt: Gurur duyun

Kuyt: Gurur duyun

fft104mm2189965 210x150 Kuyt: Gurur duyunTaraftarların takımlarıyla gurur duyması gerektiğini söyleyen Kuyt, “İngiliz Haftaları’ndan daha yoğun programa rağmen 3 kulvarda varolmamız gözardı edilemeyecek bir başarı” diye konuştu.

Bursaspor maçında 12 bin 196 metre mesafe katederek Fenerbahçe’nin en çok koşan futbolcusu olan Dirk Kuyt’tan taraftara mesaj var. Çok önemli bir galibiyet aldıklarını ifade eden Hollandalı yıldız, şu değerlendirmede bulundu:

“Antalya’nın Sivas’a yenilmesi, zirvede üç takımı yalnız bıraktı. Geçen hafta da söylemiştim, şampiyonluğu konuşmak için henüz erken. Emre, Volkan ve Meireles ile özel görüştüm. Onlara ‘rakiplerimizin hangi sonucu aldığı önemli değil, bizim maçlarımızı kazanmamız önemli’ dedim. Ve şu an çok heyecanlı bir 9 haftaya giriyoruz. Tahminime göre 8 galibiyetle mutlu sona ulaşabiliriz. Yeter ki, son haftalarda ortaya koyduğumuz karakterli futbolu sahaya yansıtalım. Bursa’ya gol attığım için tabii ki, çok mutluyum.

Fenerbahçe minik takımı ile maç günü antrenmana çıkan büyük oğlum Noa, ‘Baba bugün iki gol attım, sen de gol atacaksın’ demişti. Onun dediği oldu. Herkesin bilmesi gerekir ki, son dönemde santrfor ya da forvet oynamıyorum. Kanatlarda görev yapıyorum. Sezon başında üst üste goller atınca, taraftarların beklentisi de yükseldi. Bir kanat oyuncusu olarak bu sezon çok iyi bir performans sergilediğime inanıyorum. Devamını da getireceğim. Hem Türkiye Kupası hem Süper Lig hem de Avrupa Ligi’nde en kritik döneme girerken, takım oyunumuzun ve felsefemizin oturması çok memnuniyet verici bir gelişme. Kadro yapımızın bu kadar mükemmel olması da, başarıyı beraberinde getiriyor.

Birbirimizi tamamlıyoruz

Düşünün, Emre Avrupa Ligi maçlarımızda oynamıyor ama, bir bakıyorsunuz kritik bir lig maçında, mücadeleye damgasını vurabiliyor. Hasan Ali, o kadar çok maç oynadı ki, hoca onu dinlendirdi ve bilindiği gibi hazır bir şekilde tekrar formasını giydi, Bursaspor maçında harikalar yarattı. Demek istediğim o ki; kadro yapımızda müthiş bir denge var. Herkes birbirini tamamlıyor, kimse birbirine küsmüyor ve üç kulvarda da Fenerbahçe’yi taşıyoruz. Unutulmasın ki, son günlerde haftada 3 maç oynuyoruz, başarılı sonuçlar alıyoruz. İngiliz Haftaları’ndan daha yoğun bir programımız var. Bu yoğunluğa rağmen tüm kulvarlarda var olmamız gözardı edilemeyecek bir başarı. Fenerbahçeliler takımları ile gurur duymalı, bizi desteklemeye devam etmeli.”

 

 

Kaynak:Fanatik

 


Kategoriler
Popüler Konular