Kulüplerden yasa tasarısına ret!

Kulüplerden yasa tasarısına ret!

tff1 Kulüplerden yasa tasarısına ret! Gençlik ve Spor Bakanlığının uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir ay içinde meclise götürerek onaylatmayı planladığı Kulüpler Yasası’na Süper Lig kulüplerinden “ret” geldi…

 Gençlik ve Spor Bakanlığının uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir ay içinde meclise götürerek onaylatmayı planladığı Kulüpler Yasası’na Süper Lig kulüplerinden “veto” geldi…

İstanbul’da toplanan Kulüpler Birliği Vakfı bakanlık hukuk müşavirliğinin hazırladığı kulüpler yasası tasarısını görüştü.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda Avukat Talat Emre Koçak kulüplere yaklaşık 25 dakika süren bir sunum yaptı. Avukat Koçak sunumunda bakanlığın hazırladığı yasanın yetersiz olduğunu ortaya koydu.

Tek gündem maddesiyle toplanan Kulüpler Birliği’nde ikinci sunumu Fenerbahçe Kulübü adına hukukçu Avukat Şekip Mosturoğlu yaptı. Mosturoğluda hazırlanan Kulüpler Yasası’nın yetersiz olduğuna ve bunun kabul edilebilir olmadığına değindi.

Her iki sunumun ardından kulüp temsilcileri de benzer görüşlerini tekrarlayarak bakanlığın hazırladığı yasanın iadesine karar verdi. Kulüplerden gelen bu sürpriz veto son dönemlerde bu yasanın meclisten onaylanmasını hayal eden bakanlığı zor durumda bırakmış oldu.

kfı bakanlık hukuk müşavirliğinin hazırladığı kulüpler yasası tasarısını görüştü. Kulüpler üç saat süren toplantıda “Yasa yeterli” değil diyerek bakanlığın talebini veto etti.

 

Kaynak:Sporx


Kategoriler
Popüler Konular