Kulübümüzden AEL Limassol Açıklaması

Kulübümüzden AEL Limassol Açıklaması

06 03 FENERBAHÇE TGC1 260x130 Kulübümüzden AEL Limassol AçıklamasıFutbol Takımımızın, 25 Ekim 2012 Perşembe günü AEL Limassol ile yapacağı UEFA Avrupa Ligi müsabakası öncesinde, kulübümüze, TC Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı tarafından 21 Eylül 2012 tarih ve KDGY-1-243 sayılı, Büyükelçi Necip Egüs imzalı; “müsabaka güvenliği, seyir-seyahat, konaklama konularında alınması gerekli güvenlik önlemlerini”içeren bir yazı gönderilmiştir.

Kulübümüze gönderilen yazının 6-2.paragrafında;

GKRY’de Genel olarak Türkiye’ye ait sembollerin (bayrak, para) tepki gösterileceğinin dikkate alınmasının yararlı olacağı düşünülmektedir. Bu hususlar bakanlığımızın internet sitesindeki seyahat uyarılarında (http://www.mfa.gov.tr/gkry_ye-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-uyari.tr.mfa) yer almaktadır” denmektedir.

İş bu yazı tahtında KKTC’de yerleşik bulunan derneklerimiz, Dış İlişkiler Müdürümüz tarafından bilgilendirilmiş; bununla birlikte yukarıdaki yazı derneklerimize de iletilmiştir.

Kulübümüzün, söz konusu durum ile ilgili yegane tasarrufu bu olup Yönetim Kurulumuzun anılan müsabakaya bayrak götürülmemesi konusunda herhangi bir talimatı ve yönlendirmesi bulunmamaktadır.

Tarihi ve ebedi prensiplerimiz göz önünde bulundurulduğunda, kulübümüzün böyle bir uygulamaya karşı çıkacak kararlığı gösterecek değerlere sahip olduğu, kamuoyunun malumudur.

Bu nedenle, konuya ilişkin kamuoyunda farklı saiklerle oluşturulmaya çalışan haberlere itibar edilmemesi, önemle rica ederiz.

Taraftarımızdan beklentimiz ise; karşılaşmaya fair play ruhu ile yaklaşmaları, takımımızı son dakikaya kadar sportif bilinç ile desteklemeleridir.

06 03 FENERBAHÇE TGC1 210x150 Kulübümüzden AEL Limassol Açıklaması
2012 10 22 bv1 210x150 Kulübümüzden AEL Limassol Açıklaması
2012 10 22 bv2 210x150 Kulübümüzden AEL Limassol Açıklaması

 


Kategoriler
Popüler Konular