Kocaman’dan Fair-Play’lik taş gibi duruş…

Kocaman’dan Fair-Play’lik taş gibi duruş…

13581106978 260x126 Kocamandan Fair Playlik taş gibi duruş... Fenerbahçe’nin hocası, Otto Bariç gibi yapsa kaos çıkardı. ‘Birileri ölecek. Hala kimse TEHLİKENİN FARKINDA DEĞİL’ mesajını seçti.

F.Bahçe’nin U15 takımı Fair Play ödülü alırken, Aykut Kocaman’a da Avni Aker’de yabancı madde yağıyordu. Atılan şişe, çakmak ve bozuk paraların kimi kafasına isabet etti, kimi teğet geçti.
ATILAN bir taş var ki Aykut Kocaman’ın bel kemiğine isabet etti. Canını yaktı. Ama tribünlere tepkisi sadece ‘Ayıp oluyor beyler, atmayın’ demek oldu.

Kocaman, basın toplantısında da nezaketini sürdürdü.

ŞİDDETİN sadece Trabzon’a özgü olmadığını vurguladı. ‘Kendimizi ulus olarak şiddetle, öfkeyle tanımlamaya başladık. Biraz daha yoğun olmasına karşın Trabzon’a özgü değil’ diyen Kocaman, sözlerini ‘Böyle devam edecek gibi gözüküyor. Cisim geldi geçti, sadece canımı acıttı, o kadar. Esas acıttığı yerler başka yerler oluyor’ diye sürdürdü. Çok ince mesajlar verdi.

SAHADA BiRiNiN öLMESi Mi LAZIM

AYKUT Hoca bu sözleriyle ‘Yeter. Birileri ölecek. Hala kimse tehlikenin farkında değil’ vurgusu yaptı. Avni Aker’de bir Aykut Kocaman bir de Otto Bariç örneği var.

1996′da ‘Trabzonlu arkadaşlarımız için üzülüyorum’ dediği için F.Bahçe’deki futbol hayatı biten Kocaman’a Trabzon’da taşla karşılık verildi. 1998′de Bariç’in yaptığı gibi yapsa, çıkacak olayları kimse tahmin bile etmek istemiyor.

BiR DAHA FUTBOL OYNANMAZDI

KOCAMAN, ‘Kendimi yere atayım da şu olsun, bu olsun’ demek yerine sabretti, acısını içine attı, eyyam yapmadı. Türk futbolunda yaşanması muhtemel yeni bir kaosun, felaketin önüne geçti.

AYKUT Hoca, tavrıyla bundan sonraki maçların oynanmasına zemin hazırladı. F.Bahçeli futbolcular ve yöneticilerin neden ‘Bırakma, gitme’ dediği bir adam olduğu da bir kez daha ortaya çıktı.

PROVOKASYONLA SUÇLANACAKTI

F.BAHÇE teknik patronu, günlük hayatındaki gibi kendi çıkarları yerine bundan sonra oynanacak maçları düşündü. Avni Aker’de ayakta kalmak yerine taş isabet ettikten sonra kafasına bandaj yaptırsa bundan sonra yaşanacak muhtemel olayları provoke etmekle de suçlanacaktı.

KOCAMAN, ateşe benzin dökmek yerine yangını söndürmeyi tercih etti. Şimdi soru şu: 5 hafta sonraki maçta neler yaşanacak?

(akşam)


Kategoriler
Popüler Konular