Kocaman Fenerbahçe’nin Ferguson’u olmalıydı

Kocaman Fenerbahçe’nin Ferguson’u olmalıydı

halilagic 03976 210x150 Kocaman Fenerbahçenin Fergusonu olmalıydı Türkiye Ligi’nde uzun süre forma giyen Halilagic eski takım arkadaşı Aykut Kocaman ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de sırasıyla İstanbulspor, Beşiktaş ve Adanaspor’da oynayan Novi Pazarlı eski futbolcu Sead Halilagiç, Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu. Türk futbolunu değerlendiren Halilagiç, çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

“Aykut Kocaman ve Mehmet Özdilek’le birlikte aynı takımlarda futbolcu olarak görev yaptık. Kocaman Fenerbahçe’nin, Şifo Mehmet ise Beşiktaş’ın Alex Ferguson’ı olmalı. Lugano, Niang gibi iki önemli taşlar yerinden oynamasa Aykut Kocaman şimdiden Fenerbahçe’nin Alex Ferguson’ı olmayı garantiye almıştı. Bana kalırsa Fenerbahçe, Aykut’tan iyisini bulamaz.”

‘OLGUNLUK DÖNEMİ 50′Lİ YAŞLAR OLUR’

“Takımların peşinde koşan insanlar her zaman en çok sivrilen futbolcuları sever. Onların sistem umrunda bile değildir. Futbolcuya, galibiyetlere ve geçici başarılara kilitlenirler. Türkiye’de de böyle olduğu için futbol geriye gidiyor.”

“Aykut Kocaman’ın hayalinde çok koşan ve defanstan atağa kalkabilen bir takım bulunuyor. Bunu oluşturmak için zamana ihtiyacı var. Ben Aykut Kocaman’ın olgunluk dönemine 50 yaşlarında ulaşacağını ve Türk futboluna yaptığı başarılı işlerle imzasını atacağına inanıyorum.”

‘ALEX’İN GİTMESİ KOCAMAN’I ANTİPATİK YAPTI’

“Alex’in, Fenerbahçe’den gönderilmesi, Aykut Kocaman’ı taraftarın gözünde antipatik hale getirdi. Aykut Hoca, Alex’in yaşlandığını bildiği için daha çok koşan bir takım yaratmak istedi. Bu nedenle onu bazen yedek bırakmak istedi. Alex de bu düşünceye karşı tavrını koydu ve olay bu noktaya geldi.”

“Fatih Terim’in ilk kez bu yıl teknik gerçek anlamda teknik direktörlük yapıyor. Eskiden omuzlarında çok fazla yük olduğu için asıl işini gerektiği gibi yapamıyordu.”

“Sanırım Galatasaray’ın şimdiki yönetimi futboldan çok iyi anlıyor ki, Fatih Terim’in omzundan gereksiz yükleri aldı ve artık onun teknik adamlığı tamamen parlamaya başladı.”

‘FENERBAHÇE’YE SELÇUK İNAN LAZIM’

“F.Bahçe’de son yapılan Kuyt, Krasiç ve Sow transferleri çok hatalı. Üçü de aynı mevkii de oynayan kenar oyuncusu. Oysa Fenerbahçe’ye topu direkt kaleye yollayacak tipik santrafor gerekiyor. Böyle bir golcü bulmaları şart. Asıl önemli olan orta sahaya yaratıcı paslar atan, dikine oynayan, topu ve alanı kullanabilecek, gerektiğinde gol şutları da atabilecek bir futbolcu bulmak. Kısacası F.Bahçe’ye G.Saraylı Selçuk özelliklerinde bir futbolcu gerekiyor.”

“Ara transferde Selçuk tarzı bir futbolcu bulunmazsa alınan golcünün de bir faydası olmayacaktır. Fenerbahçe’ye defansta Lugano gibi bir oyuncu da gerekiyor. Ancak bunları bulmak çok zor. Böyle özellikleri olan futbolcular Avrupa’da var ancak hepsi iyi takımlarda oynuyor.”

Krasiç panik yaşıyor

“Cantu maçında sohbet ettiğim Milos Krasiç’i G.Saray maçında izledim. Kendini göstermek adına çok yanlış oynuyor.”

“F.Bahçe Ülker’in Cantu ile oynadığı maçta arkadaşım Milos Krasiç’le sohbet etme şansı buldum. Daha sonra onu G.Saray-F.Bahçe maçında dikkatle izledim. Kendini ispatlama gayretiyle çok yanlış oynuyor. Gereksiz yere gerilere kadar gelip top alıyor. Krasiç’le aynı yörenin çocuğuyuz. Ben Milos’u çocukluğundan beri tanırım. Juventus’ta çok başarıyla oynarken getirilen yeni hoca onu sistemine uymadığı için sildi. Bu nedenle tam 1 yılı boş geçti. Bu bir oyuncu için öldürücü bir durum. Bir hafta oynamamak dahi bir futbolcuyu etkilerken bir yıl çok uzun bir süre. Ona Mirsad Türkcan örneğini anlattım. Mirsad, Efes Pilsen’de oynarken kuvvet ve kondisyonunu arttırmak için kendi cebinden para ödeyerek özel kondisyoner tuttu. Krasiç de bunu yapmalı.”

 

Kaynak:Hürriyet


Kategoriler
Popüler Konular