‘Kırmızıyı asla giymem’

‘Kırmızıyı asla giymem’

Bir futbol emekçisi Dirk Kuyt… Yaz sıcaklarından bunalan Fenerbahçeliler’in, bir pazar günü gönlüne transfer anlamında su serpti Hollandalı yıldız.

Ardından Euro 2012 için ülkesinin milli takım kampına katılan başarılı hücum oyuncusu, Sarı-Lacivertli ilk idmanına Avusturya’da Viyana’nın Bad Erlach kasabasında çıktı.

Dünkü çalışma sonrasında ise tecrübeli Hollandalı’nın yanına yaklaştık ve MTK karşısında giydiği ‘kırmızı kramponların’ rengiyle ilgili olarak sosyal medyada verilen “Fenerbahçeli kırmızı giymez” tepkilerini kendisine iletip, “Kırmızı kramponların nedeniyle Fenerbahçeli taraftarlar sana tepki gösteriyorlar” dedik. Kuyt hiç düşünmeden yapıştırdı cevabı: “Ama bunlar kırmızı değil ki, turuncu!”

‘MİLLİ TAKIMIN RENGİ’

Dirk Kuyt’ın bu cevabı karşısında biraz tutukluk yaşadık açıkçası. “Ama sonuç olarak turuncu da kırmızıya çok yakın, en azından taraftarlar böyle düşünüyor ve sana kızgınlar” dedik şakayla karışık. Kuyt bize gülümsedi ve tekrar benzer bir cevap vererek, “Ama bunlar kırmızı değil turuncu. Turuncu da Hollanda Milli Takımı’nın rengi. Taraftarlar bilsinler ki bu kramponlar turuncu. Merak etmesinler, ben asla kırmızı krampon giymem” diyerek sözlerini noktaladı.

Kuyt’tan oruç tutanlara saygı

 Fenerbahçe’nin dünkü idmanı en ağır idmanlardan biriydi. Ramazan ayının ilk gününe gelen antrenmanda, Dirk Kuyt yine inceliğini ortaya koydu. Çalışma aralarında verilen molalarda oruç tutan arkadaşlarını düşünen Hollandalı yıldız kendisine su uzatan malzemecinin elini iterek bu konuda ne kadar ince düşündüğünü ortaya koydu.

‘Bol şans Feyenoord!’

Dirk Kuyt, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçındaki rakiplerini değerlendirdi. Twitter hesabından konuşan Hollandalı yıldız, “Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda rakibimiz FC Vaslui oldu. Bu benim ilk resmi maçım olacak. İlk maçı evimizde harika bir statta ve fantastik taraftarlarımız önünde oynayacağız. Ayrıca Feyenoord ile eşleşmediğimiz için mutluyum. Onlar zorlu bir rakiple eşleşti fakat eminim ki turu geçeceklerdir. Bol şans Feyenoord” dedi.

 


Kategoriler
Popüler Konular