Kezman: ”Fenerbahçe’de daha fazla oynamak isterdim”

Kezman: ”Fenerbahçe’de daha fazla oynamak isterdim”

2012 10 22 kezman446kapak 260x173 Kezman: Fenerbahçede daha fazla oynamak isterdim Bir dönem Fenerbahçe’de de forma giyen Sırp golcü Mateja Kezman, eski takım arkadaşı Alex ve başkan Aziz Yıldırım hakkında konuştu..

NTV Spor’un sorularını yanıtlayan Kezman, “Yakın süre içerisinde futbolu bıraktım kendi menajerlik şirketim var, güzel kontratlar yapıyorum. Türkiye’ye iş ziyareti için geldim.” dedi.

Fenerbahçe’de güzel yıllar geçirdiğini söyleyen Kezman, “Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadım ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadık. Çok büyük bir camiada oynadım. Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübü, çok güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edindim. Şimdi dönüp baktığımda Fenerbahçe’de daha fazla oynamak isterdim ama o zamanın şartları öyle gerektirdi. Türkiye’de ve Fenerbahçe’de çok güzel zamanlar geçirdim” dedi.

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıktığı zamanı da yorumlayan eski Sırp oyuncu, “O seneye baktığımızda mükemmel bir seneydi. Evimizde devirdiğimiz Inter, PSV, CSKA Moskova, Sevilla ve Chelsea zaferlerini unutmak mümkün değil. Son Chelsea maçında çok iyi oynamamıza rağmen çok şanssız bir şekilde elendik ama Fenerbahçe ve bizim için inanılmaz bir sezon olmuştu. Çok özel bir yıldı. Zico çok iyi bir teknik direktör. O yıl gerçekten inanılmaz bir arkadaşlık ortamı vardı ve unutulmaz bir sezondu” diye konuştu.

Fenerbahçe’yi halen takip ettiğini belirten Kezman, “Karşılaşmaların hepsini canlı olarak izleyemedim ama Fenerbahçe’nin hemen hemen her maçını takip ediyorum. Bu sezona bakıldığında işler tam olarak yolunda gitmedi geçirilen zor süreç ve takım içindeki zorluklar durumları buraya getirmiş olabilir. Şampiyonlar Ligi’ne kalınamadı ama Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe yoluna devam ediyor. Eminim ki orada da sonuna kadar zorlayacaklardır” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Brezilyalı yıldız Alex’e de değinen Mateja Kezman, “Alex efsane olmuş bir oyuncu. 8 sene boyunca kırdığı rekorlarla bunu herkese gösterdi. Onunla oynadığım zamanlarda çok keyif aldım, çok yaratıcı ve yetenekli bir oyuncu. Bundan sonraki futbol hayatından O’na başarılar diliyorum” dedi.

Son olarak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında da görüş bildiren Kezman, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz yıl içinde yaşadıkları beni de çok üzdü bunların hiçbirisini hak etmeyen bir insan. Bu sorunlar çözüldüğünde yeniden takımın başında olacaktır. Tabi ki başkanla bizimde sorunlarımız oldu herkeste olabileceği gibi bu sorunların asıl sebebi ikimizinde güçlü kişilikleri olduğu içindi. Fenerbahçe için Aziz Yıldırım elinden geleni yapan bir insan”


Kategoriler
Popüler Konular