Kendim ettim kendim buldum!

Kendim ettim kendim buldum!

Tek şansları Ziraat Türkiye Kupası maçlarında banko oynamak olan yedekler, daha ilk sınavlarında çaktı. PTT 1. Lig ekibi Fethiyespor’a mağlup olan Sarı-Lacivertli yedekler, böylece ellerine geçen birkaç maç oynama fırsatını tepti.

Bazıları yabancı kontenjanı nedeniyle tribüne çıkan, bazıları kadro genişliği nedeniyle yedek soyunup, son dakikalarda oyuna girebilenler için tarihi fırsattı Ziraat Türkiye Kupası maçları. Çünkü onların banko oynayabileceği maçlardı bunlar. Bunun için yollarına devam etmeleri gerekiyordu ki, bol bol oynama şansı bulabilsinler. Ancak onlar, tek oynama fırsatlarını ellerinin tersiyle itip, kulübe mahkumluğuna devam etme yolunu seçti.

Özellikle yabancı kontenjanı nedeniyle tribüne çıkmak zorunda kalan Yobo, Kadlec, Holmen gibi isimler için kupa, bulunmaz bir nimetti. Böylece sahaya inebilecek, kendilerini gösterebileceklerdi. Ama PTT 1. Ligi’nde son sırada yer alan Fethiyespor’a hem de Şükrü Saracoğlu’nda yenilince, kupaya ve dolayısıyla formaya veda ettiler erkenden. Bu arada teknik direktör Ersun Yanal da, tüm kadroda yapılan rotasyonun işe yaramadığını acı bir şekilde tecrübeli etmiş oldu. Dün akşam sahaya çıkan 11’in tamamı, ligdeki son karşılaşmada ilk 11’de yoktu. Aykut Kocaman da, başlarda bu yolu tercih etmiş ancak uzun süre birlikte oynamayanların uyumsuzluğunu görünce daha sonra banko oynayanlardan 5-6 kişiyle yedeklerden oluşan bir karma oluşturup, iki sezon üst üste Türkiye Kupası Şampiyonluğu yaşamıştı.

 

Kaynak:Fanatik

 

 


Kategoriler
Popüler Konular