Kadınlara ücretsiz Boks dersi..

fenerbahçe boks okulu

Tüm ülkeyi sarsan Özgecan Aslan cinayetinin ardından, kadına şiddetin önüne geçmek ve maruz kaldıkları şiddet karşısında kendilerini savunmalarını sağlamak amacıyla kadınlara, Fenerbahçe Ankara Boks Okulumuz ve Dünya Çocukları Birliği işbirliğinde, milli takım antrenörleri tarafından boks ve kick boks eğitimi verilecek.

“Sıra sana gelmeden, kendini savunmayı öğrenmelisin” sloganıyla yürütülen projeyle, her yaştaki şiddete maruz kalmış veya herhangi bir gün şiddete maruz kalma olasılığı bulunan kadınlara, kendilerini savunabilmeleri için üçer aylık dönemlerle ücretsiz yakın savunma teknikleri öğretilecek. Projenin Ankara’da başlatılıp bütün il ve ilçelere yayılması planlanıyor.

Dünya Çocukları Birliği ve Fenerbahçe Ankara Boks Okulu işbirliği ile yapılacak projenin koordinatörlüğünü Dünya Çocukları Birliği Genel Başkanı ve Gençler Dünya Boks Şampiyonu Mustafa Genç yapacak. Projede gönüllü olarak Fenerbahçe Ankara Boks Okulu ve milli takım antrenörleri Levent Yıldırım, Handan İçyar, Gülay Bıyıklı, Sami Bıyıklı ve Mustafa Yardım görev alacak.

Projenin tanıtımı ve kadına şiddete hayır demek için 19 Şubat 2015 Perşembe günü saat 11.00’de Fenerbahçe Ankara Boks Okulu’nda bir tören düzenlenecek.

İrtibat: Fenerbahçe Ankara Boks Okulu (Ulus Devlet Hastanesi Karşısı) Rüzgarlı Cad. No:31/3 Ulus Altındağ Ankara.


Kategoriler
Popüler Konular