Kadınlar Euroleague Final 8 Ekaterinburg’ta

Kadınlar Euroleague Final 8 Ekaterinburg’ta

0 21 260x144 Kadınlar Euroleague Final 8 Ekaterinburg’ta FIBA Avrupa, 2013 FIBA Kadınlar Euroleague Final 8’e Rusya’nın Ekaterinburg şehrinin ve takımı UMMC’nin ev sahipliği yapacağını duyurdu.

2012’de İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen FIBA Kadınlar Euroleague Final 8, önümüzdeki yıl Rusya’nın Sverdlovsk Bölgesi’nin başkenti Ekaterinburg’da gerçekleştirilecek. 18-24 Mart 2013 tarihleri arasındaki organizasyona 5 bin seyirci kapasiteli DIVS Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Ekaterinburg şehri ve güçlü kadın basketbol takımı UMMC, 2011 yılında da FIBA Kadınlar Euroleague Final 4’u da düzenlemişti.

Avrupa’nın en iyi 8 kadın takımının iki grupta ilk ikiye girerek yarı finale kalma mücadelesi vereceği Ekaterinburg ile ilgili bir açıklama yapan FIBA Avrupa Başkanı Olafur Rafnsson, “Avrupa’da, hatta tüm dünyada böyle coşkulu taraftarlara sahip çok az yer var” derken, Genel Sekreter Kamil Novak da, “UMMC Ekaterinburg’un çok başarılı bir organizasyon olma ünü Kadınlar Euroleague’in de ötesine geçmiş durumda ve Final 8’te sezonun zirvesini görmek için sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.


Kategoriler
Popüler Konular